30.1 C
Kyiv
Субота, 13 Липня, 2024

Анатомія падіння: рецензія на фільм Жюстін Тріє та сюжет
(life.fakty.com.ua)

Найпопулярніші

Анатомія падіння французки Жюстін Тріє є одним із десяти претендентів на премію Оскар за найкращий фільм. Загалом Американська кіноакадемія висунула стрічку на п’ять номінацій, причому не другорядних – за оригінальний сценарій і найкращу жіночу роль.

Крім того, Тріє – єдина жінка, яка цього року змагатиметься за статуетку за найкращу режисуру. Її опонентами будуть такі майстри, як Крістофер Нолан і Мартін Скорсезе. Минулого року ця стрічка удостоїлася Золотої пальмової гілки Канн, після чого почала шаленими темпами поповнювати свою скарбничку заслуженими нагородами.

Зараз дивляться

Анатомія падіння – яскравий приклад того, як фільм може бути однаково успішним у кількох жанрах: і як напружений трилер, і як судова драма, і як драматичний портрет шлюбу на межі розпаду.

Сюжет фільму Анатомія падіння

Історія розгортається у французьких Альпах неподалік Гренобля. Перед будинком письменниці Сандри Войтер (Сандра Гюллер) знаходять мертвим її чоловіка Семюеля (Семюель Тайс). Труп виявляє їхній син Даніель з вадами зору, коли повертається із прогулянки зі своїм псом-поводирем Снупом.

Кадр із фільму Анатомія падіння

У міру розвитку сюжету виникає дедалі більше запитань. Чи штовхнула Сандра свого чоловіка з мансардного вікна будинку? Чи впав він випадково? Чи стрибнув навмисно? Або те, як багато знає про події, пов’язані зі смертю батька, 11-річний Даніель?

Більша частина історії проходить у залі суду, де Сандру допитують її адвокат Вінсент (Сванн Арло) та прокурор (Антуан Рейнарц), який, по суті, виконує роль антагоніста, оскільки не присутній у фільмі.

Прокурор наполегливо прагне зруйнувати свідчення Сандри щодо подій, що передували смерті її чоловіка. Він намагається підірвати довіру до жінки та підтвердити версію обвинувачення, що вона вдарила чоловіка по голові та зіштовхнула з вікна третього поверху.

Анатомії падіння

Кадр із фільму Анатомія падіння

Центральним елементом справи є таємний запис, зроблений Даніелем за день до трагедії. Аудіозапис відтворює сварку між подружжям, яка закінчилася бійкою. Тріє вибудовує флешбек таким чином, щоб акцентувати, що неможливо дізнатися, що сталося насправді, якщо тебе там не було.

Сцени в залі суду стали каменем спотикання для багатьох режисерів і своєрідним простором для драматургії. Але Тріє їх використала мудро – вони ведуть до флешбеків та таємниць, що рухають історію вперед.

Рецензія на фільм Анатомія падіння

Мабуть, не випадковофільм дістав назву Анатомія падіння, що нагадує про культовий трилер Отто Премінгера Анатомія вбивства 1959 року. Цей фільм називають найкращим судовим фільмом з усіх коли-небудь знятих.

Сюжетно Анатомія падіння не має нічого спільного з трилером 1950-х, але обидва фільми зосереджені на судовому процесі. У ситуації, коли брак судово-медичних доказів є непереконливими, причина смерті у фільмі Тріє стає предметом питання чесності свідків.

Анатомія падіння

Кадр із фільму Анатомія падіння

Для Сандри Гюллер – це ще одна чудово зіграна роль. Акторка на цьогорічній церемонії Оскар буде представлена також і з творчою командою Зони інтересу — іншого фільму-номінанта.

Анатомії падіння – це не просто кримінальна драма чи історія про падіння Самюеля з третього поверху. Це й занепад шлюбу. Психологічна боротьба подружжя відтворюється в судовому процесі, коли адвокати ставлять власні портрети Сандри і Самуеля перед суддею і присяжними.

Тут, як і в романах героїні Гюллер, неможливо відокремити правду від вигадки. Можливо, це одна з причин, чому головні герої мають ті самі імена, що й актори. Творці стрічки змушують глядача замислитися над тим, що суть не в тому, щоб з’ясувати, що сталося, а в тому, щоб показати неможливість довести, чи є хтось остаточно невинуватим або винним.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

ФАКТИ

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини