30.1 C
Kyiv
Субота, 13 Липня, 2024

Чим підживити тюльпани весною: найкращі засоби
(life.fakty.com.ua)

Найпопулярніші

Зима позаду, а отже час подбати про красу та натхнення довкола. А що як не квіти запалюють у наших серцях радість, особливо, коли вони гарно ростуть та забарвлюють сад різними кольорами. Чим підживлювати тюльпани весною, який час для цього краще обрати, а також покрокова інструкція – про це Фактам ICTV розповів наш постійний експерт із захисту рослин Олексій Колесник.

Навіщо підживлювати тюльпани навесні

Всі декоративні рослини у більшій чи меншій мірі потребують підгодівлі. Тюльпани — не виняток. Ці квіти мають короткий період вегетації, і за цей час максимально використовують поживні речовини, збіднюючи ґрунт. Тому, внесення добрив тюльпанам необхідно.

Крім того, збагачення ґрунту поживними речовинами допомагає квітам швидше відновитися після холодів, а також збільшує їх стійкість до різних хвороб.

Зараз дивляться

– Правильне підживлення тюльпанів навесні пришвидшить відновлення їх активного росту після зимівлі, значно підвищить квітучість та стійкість до хвороб, – зазначає наш експерт.

Особливо підживлення тюльпанів навесні доречно та навіть просто необхідно, якщо ґрунт і умови вирощування не збігаються з потребами культури. Наприклад, у ньому замало азоту, калію чи фосфору.

Коли краще підживлювати тюльпани навесні

Оптимальний час для підгодівлі тюльпанів весною у кожного регіону свій, оскільки залежить від погоди. Як правило, це березень – початок квітня.

– Підживлювати тюльпани варто, коли вони проросли і почали формувати бруньки. В залежності від регіону та погоди, цей період припадає на березень – початок квітня, – розповідає наш постійний експерт із захисту рослин Олексій Колесник.

Чим підживити тюльпани весною

Навесні квіти в залежності від періоду росту потребують внесення різних типів добрив – азотних, фосфорно-калійних або комплексних, які одразу поєднують азот, фосфор і калій.

Процес внесення добрив можна розділити на три етапи. Так, в Інтернеті радять збагачувати ґрунт азотними добривами ранньою весною, оскільки це стимулює ріст рослин.

Фото: Тетяна Коноваленко

Деякі садівники починають проведення маніпуляції щойно зійде сніг, інші – після появи сходів. Але внесення добрив “по снігу” загрожує потраплянням їх на паростки. Що негативно впливає на тюльпани та їх ріст.

– Я б взагалі радив уникати підживлення тюльпанів азотними добривами, оскільки така підгодівля сприяє значному розростанню листя за рахунок цвітіння. Також не можна проводити підкормки неякісними добривами, з високим вмістом хлору, з надто кислою чи лужною реакцією, – розповідає Олексій Колесник.

Другу підгодівлю тюльпанів роблять після появи бутонів. Тоді варто внести  фосфорно-калійні добрива або комплексні зі співвідношенням азоту, фосфору і калію у пропорції 1:2:2.

– На початку весни тюльпанам найбільше необхідний фосфор, він відповідає за активацію росту коріння та формування квітів. З усього розмаїття видів фосфорних добрив я рекомендую використовувати суперфосфат або спеціальні добрива для квітучих рослин у рідкому вигляді, – рекомендує експерт.

Третє підживлення проводиться під час цвітіння тюльпанів. У цей період взагалі не рекомендується використовувати азотні добрива, оскільки їх надлишок послаблює стійкість рослин до захворювань.

Тож у цьому випадку застосовуються тільки калійні добрива. Третя (і четверта) підгодівлі повинні забезпечити формування цибулини.

Як правильно підживлювати тюльпани навесні: покрокова інструкція

Підживлення тюльпанів навесні має декілька особливостей. Перш за все потрібно слідкувати, аби добрива не потрапляли на рослину і тим паче на бутони. Це може призвести до того, що на них з’являться опіки. Також не рекомендується робити розчин холодним. Взагалі як полив квітів, так і внесення поживних речовин краще проводити водою кімнатної температури.

Також пам’ятайте, що в залежності від обраного виду фосфорного добрива способи та дозування підживлення можуть відрізнятись.

– Завжди варто звірятись з інструкцією безпосередньо від виробника. Тут я розповім про інструкцію з підживлення суперфосфатом у рідкому вигляді. Це найбільш популярне фосфорне добриво, – наголошує наш постійний експерт із захисту рослин Олексій Колесник.

  • Крок 1. Розведіть Суперфосфат у воді

Для початку необхідно розвести у воді Суперфосфат. Дозування розраховуйте з урахуванням 1 грам добрива на 1 літр води.

  • Крок 2. Розмішайте розчин.

Потрібно розмішати отриманий розчин до однорідної консистенції.

  • Крок 3. Розподіліть розчин по посадковій площі тюльпанів.

Рівномірно розподіліть приготований розчин по посадковій площі тюльпанів, використовуючи до 30 літрів розчину на 1 метр квадратний.

  • Крок 4. Слідкуйте за станом рослини

Після підживлення уважно стежте за станом рослин. Якщо на тюльпанах будуть з’являтися ознаки підсихання чи пожовтіння, то варто полити їх звичайною водою. У цьому випадку наступні підгодівлі варто проводити розчином вже меншої концентрації.

Догляд за тюльпанами навесні

Тюльпани потребують грамотного догляду. І він починається вже ранньою весною, коли червоні паростки квітів тільки показуються з-під землі. Саме тоді потрібно видалити цибулини непророслих рослин і знищити їх, щоб не захворіли інші тюльпани.

Також навколо паростків, які з’являються у квітні, потрібно прибирати мульчу. Це дає змогу землі скоріше прогрітися.

Крім того, не забувайте розпушувати ґрунт та проводити прополювання. Бур’яни виснажують ґрунт і забирають із нього поживні речовини, тому боротьба з ними обов’язкова. Розпушування ґрунту сприяє збереженню вологи в ґрунті і загибелі бур’янів.

Важливо і вчасно зволожувати рослини. Частота і кількість поливів залежить насамперед від складу ґрунту, але під час бутонізації та цвітіння тюльпанів слід їх регулярно і рясно поливати. До речі, такої схеми потрібно дотримуватися ще протягом двох тижнів після закінчення цього періоду.

До речі, раніше Факти ICTV писали про найкращий час для посадки тюльпанів весною та давали покрокову інструкцію.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

ФАКТИ

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини