Архітектура менонітів розвивалася з роками

Коли меноніти переселились на наші землі, вони будували собі невеликі поселення із простою інфраструктурою. Зводили собі так звані лонгхауси – довгі будинки, які складались із трьох частин: житлової, стайні та комори. Усе це знаходилось в одній будівлі і мало чітку послідовність на випадки повеней або частих дощів. Проте з часом архітектура ставала більш складною та витонченою. Як саме розвивалась архітектура менонітів – від найперших будинків до часів найбільшого розквіту – показали у фейсбуці Музею архітектури Запоріжжя.

Читайте також: Затонулий кліматичний курорт з минулого століття – як виглядав популярний санаторій Запоріжжя

Меноніти почали розвивати свою підприємницьку діяльність, багато коштів вкладали в інфраструктуру і розвиток промисловості. Вони подорожували за кордон і привозили звідти різні архітектурні тренди. Тому найцікавіше – спостерігати цю еволюцію від простих селянських будиночків до цілих маєтків, величезних промислових об’єктів і витончених будівель громадських просторів.

У ХІХ – ХХ ст. меноніти створюють будинки у популярній тоді еклектиці, використовують передові промислові технології, будують мости, школи лікарні і навіть курорти. Із досить аскетичної і простої забудови менонітська перетворюється на дуже вагому архітектурну частину нашого міста.

У галереї до цього матеріалу можна побачити, як саме виглядали забудови менонітів – і прості лонгхауси, і бази відпочинку, і вже більш відомі нам споруди – промислові підприємства та маєтки.

До речі, серед цих світлин можна побачити й забудови, про які ми розповідали раніше. Це замок Вальман на Верхній Хортиці, побудований в колишній колонії Розенталь. А також млин Нібура — це одна з будівель епохи менонітів, яка була промисловим центром старого Олександрівська.