12.5 C
Kyiv
Понеділок, 7 Жовтня, 2024

Переговори України та Росії у 2022 році – чого вимагав Путін, пише WSJ
(news.telegraf.com.ua)

Найпопулярніші

Диктатор хотів позбавити Україну будь-якої можливості опору

У ході звернення до Федеральних зборів президент Росії Володимир Путін натякнув, що міг би обговорити питання про припинення війни в Україні на умовах Москви. Контури угоди, яку він, ймовірно, хотів би укласти, можна побачити у проекті мирного договору, складеному російськими та українськими делегаціями на початку повномасштабного вторгнення РФ до України — у квітні 2022 року.

У документі, датованому 15 квітня 2022 року, описується, як учасники переговорів з обох сторін прагнули покласти край бойовим діям, погодившись перетворити Україну на “постійно нейтральну державу, яка не бере участі у військових блоках”. Також на Київ мала накладатися заборона відновлювати свої збройні сили за підтримки Заходу, а Крим мав би залишатися під фактичним контролем Росії, пише The Wall Street Journal.

Проте домовитись тоді не вдалося. Стали очевидними масштаби російських військових злочинів в Україні, а воєнний стан України покращився. До того ж, Захід почав постачати Києву зброю. Сьогоднішня позиція України — мирні переговори можуть розпочатися лише після виведення російських військ із території України.

Щодо проєкту мирних угод 2022 року, які, ймовірно, і сьогодні є прийнятними для Путіна, то в них допускалася можливість вступу України до ЄС, проте вступ до військових союзів, таких як НАТО, заборонявся. Крім того, в Україну не мала поставлятися іноземна зброя.

Також Збройні сили України мали скоротитися до певного розміру. РФ хотіла обмежити ЗСУ 85-ма тисячами військовослужбовців, у яких було б лише 342 танки та 519 артилерійських гармат. Дальність дії українських ракет було б обмежено 40 кілометрами. Україна ж хотіла мати більше.

Крим, за проєктом Росії, мав залишитися під контролем РФ. Він не вважався б нейтральним. Російська мова в Україні мала б діяти нарівні з українською в уряді та судах.

Питання про майбутнє окупованого Донбасу до проєкту включено не було. Питання залишили на розсуд Путіна та Зеленського під час особистих переговорів.

“Проєкт показує, що Україна зіткнулася з проблемою перетворення на кастровану державу“, — пише WSJ.

Як повідомляв “Телеграф”, керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов заявив, що будь-яке заморожування війни означатиме, що Україна визнає окупацію її територій. Київ цього робити ніколи не буде, тому про якесь “заморожування” говорити немає сенсу.

Телеграф

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини