11 C
Kyiv
Понеділок, 7 Жовтня, 2024

Черкащанка майже 48 років працює на ТЕЦ | Про Все
(provce.ck.ua)

Найпопулярніші

На підприємстві “Черкаська ТЕЦ” нині працює понад 200 жінок. Незважаючи на ситуацію в Україні, вони залишаються на робочих місцях та забезпечують роботу Черкаської теплоелектроцентралі.

Про свій шлях в енергетиці розповіла Алла Андріївна Бондаренко. Майже 48 років свого життя жінка присвятила роботі на Черкаській ТЕЦ. На станцію вона прийшла 21-річною дівчиною у 1976 році. Свого часу на ТЕЦ працювали батьки Алли, тому дівчина вирішила продовжувати їхню місію.

Алла Бондаренко працює електромонтером головного щита керування електростанцією в електричному цеху. Жінка контролює показання засобів вимірювань, регулює режим роботи енергетичного устаткування згідно із заданим диспетчерським графіком. Вмикає і вимикає генератори, трансформатори, здійснює перемикання в електричних схемах електростанції під керівництвом начальника зміни. Бере участь у ліквідації аварійних ситуацій. Фактично в її руках – керування всією ТЕЦ.

– Я обрала ТЕЦ місцем роботи та свій напрям в енергетичній галузі завдяки настановам батьків, – згадує Алла Андріївна. – Прийшла працювати на станцію молодим спеціалістом. На початку прийшлось багато чому вчитися, але я не боялася. Слухала старших і переймала досвід у своїх колег-наставників. На перших порах вчилася сама, а потім уже навчала молодих фахівців. Навіть з ліку збилась, скільки вже навчила учнів і нині працюю пліч-о-пліч із ними.

Під час минулорічних «блекаутів» побоювань і тривоги не було. Спостерігаючи за роботою енергетичного устаткування та режимами, потрібно негайно реагувати на будь-які зміни. Я спокійно виконувала свою роботу, розуміючи, наскільки наша робота важлива. Повітряна тривога закінчилася, продовжуємо працювати далі. Якщо людина вибрала професію енергетика, то варто відповідально поставитися до свого рішення. Головне – нічого не боятися”, – наголошує Алла Бондаренко.

За інформацією пресслужби Черкаської ТЕЦ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кадровий голод на Черкащині: через мобілізацію підприємства потерпають від нестачі фахівців “чоловічих” професій