12.6 C
Kyiv
Середа, 23 Квітня, 2025

Молдова призупинила Договор про звичайні збройні сили, в РФ відреагували
(news.telegraf.com.ua)

Найпопулярніші

У Росії вже відреагували

Влада Молдови на засіданні 6 березня припинила дію Договору про звичайні збройні сили в Європі (ДЗЗСЄ). Країна залишає за собою можливість повернення до його реалізації пізніше.

На цьому наголосив державний секретар Міністерства оборони країни Валерій Міжа. Інформацію повыдомили місцеві ЗМІ.

З огляду на докорінну зміну обставин, що відбулися в порівнянні з існуючими на момент укладання Договору про звичайні збройні сили в Європі, Молдова зупиняє дію Договору з можливістю повернення до його реалізації пізніше“, — сказав Міжа.

У Росії на рішення уряду Молдови відреагували миттєво. Голова військового комітету Держдуми Картаполов заявив, що цей крок спрямований проти інтересів РФ.

Міністр закордонних справ Молдови Міхай Попшой раніше в інтерв’ю румунським ЗМІ заявив, що відносини республіки та РФ знаходяться на найнижчому рівні за всю історію. На його думку, Кремль нібито планує вплинути на результат президентських виборів, а також референдуму з євроінтеграції, які відбудуться в країні восени.

У свою чергу Президент Молдови Майя Санду прокоментувала чутки про можливе приєднання Придністров’я до РФ. Вона заявила, що ця інформація розповсюджується з подання російської сторони.

Довідка

Договір про звичайні збройні сили в Європі (ДЗЗСЄ) було підписано 1990 року в Парижі представниками 16 країн. Серед підписантів: Бельгія, Великобританія, Німеччина, Греція, Данія, Ісландія, Іспанія, Італія, Канада, Люксембург, Нідерланди, Норвегія, Португалія, США, Туреччина та Франція, Болгарія, Угорщина, Польща, Румунія, СРСР та Чехословаччина.

У 1999 році на саміті ОБСЄ у Стамбулі було підписано оновлений (адаптований) варіант ДЗЗСЄ з урахуванням нових геополітичних реалій. В основі Договору лежала система кількісних обмежень на п’ять основних категорій звичайних озброєнь та техніки у звичайних збройних силах держав-учасниць у районі застосування Договору – бойові танки, бойові броньовані машини, артилерію, ударні вертольоти та бойові літаки.

Договір був безстроковим. Країна-учасник має право вийти з нього. Головна умова — заздалегідь (мінімум за 150 днів) попередити всіх інших про своє рішення.

13 липня 2007 року Володимир Путін підписав указ, згідно з яким Росія припинила пов’язувати себе зобов’язаннями за цим договором.

Раніше “Телеграф” писав, що влада Придністров’я все ж таки звернулася до Росії із закликом допомогти. Але Путін не відреагував на це очікуваним чином. Глава МЗС Росії Сергій Лавров у світлі цих подій назвав владу Молдови “молдавським режимом”, який “іде стопами київського”.

Телеграф

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини