1 C
Kyiv
Четвер, 23 Січня, 2025

коли відбудеться та чого очікувати
(fakty.com.ua)

Найпопулярніші

Фото: Факти ICTV

Наступне засідання Контактної групи з оборони України, більш відомої як Рамштайн, відбудеться 19 березня.

Ця зустріч глав оборонних відомств і військових керівників країн-партнерів України стане вже 20-ю за ліком і проходитиме в очному режимі на повітряній базі ЗС США в Німеччині.

Чого очікувати від наступного Рамштайну та яке озброєння може отримати Україна за підсумками зустрічі – читайте на Фактах ICTV.

Зараз дивляться

Що відомо про Рамштайн-20

Про те, що наступне засідання Контактної групи відбудеться 19 березня на авіабазі Рамштайн у Німеччині, стало відомо ще 9 березня. Відтоді публічно контакти відбувалися на рівні військового керівництва України та США, а саме: головком ЗСУ Олександр Сирський і міністр оборони Рустем Умєров спілкувалися з очільником Пентагону Ллойдом Остіном. Сторони обговорювали, зокрема, підготовку до наступного засідання. Також з боку офіційного Києва була представлена інформація про ситуацію на полі бою.

Вже згодом у Пентагоні підтвердили, що Ллойд Остін разом із головою Об’єднаного комітету начальників штабів Чарльзом Брауном-молодшим приєднається до інших глав оборонних відомств і вищих військових посадовців із майже 50 країн світу, щоб обговорити війну в Україні.

Пізніше, 15 березня, під час зустрічі в Німеччині канцлера ФРН Олафа Шольца, президента Франції Еммануеля Макрона та прем’єра Польщі Анджея Дуди були озвучені нові плани щодо поставок для України.

Так, ішлося про закупівлю з боку західних країн зброї для України на світовому ринку, а також збільшення виробництва в самій Україні.

Також країни-партнери України планують створити нову коаліцію засобів реактивної артилерії великої дальності у рамках формату Рамштайн.

Вже 18 березня в Пентагоні оголосили, що міністр оборони США Ллойд Остін вирушив із офіційним візитом до Німеччини, де братиме участь в засіданні Контактної групи з оборони України.

Яке озброєння може отримати Україна на Рамштайні

Партнери України традиційно не уточнюють номенклатуру озброєння, яке буде передано українським Збройним силам. Це роблять як для безпеки, так і задля відсутності інформування російської сторони. Тож і цього разу уточнень щодо зброї, яку може отримати Україна за підсумками Рамштайн-20, не було.

Водночас з анонсів, зроблених лідерами західних країн, можна припустити, що, ймовірно, йдеться про зброю для західних РСЗВ, як-от HIMARS чи M270.

Як заявив у коментарі Фактам ICTV заступник директора українського Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Михайло Самусь, ймовірно, йдеться про боєприпаси, які вже використовували ЗСУ в протистоянні РФ. Це, зокрема, снаряди GMLRS, крилаті бомби GLSDB та балістичні ракети ATACMS.

– Я думаю, що йдеться про ті комплекси, які в нас є на озброєнні, для збільшення їх кількості та забезпечення боєприпасами. Цього буде достатньо, зокрема, щоб покращувати спроможності Збройних сил України, – каже Самусь.

Водночас не менш важливою стане координація зусиль партнерів України щодо поставок 800 тис. боєприпасів для артилерії, які були знайдені Чехією в третіх країнах, зазначає Самусь. За минулі тижні до чеської ініціативи із закупівлі цих боєприпасів приєдналося чимало західних країн, зокрема Португалія, Німеччина, Нідерланди, Бельгія, Франція, Норвегія, Швеція, Канада, Данія. Повний перелік країн, які долучились до цієї ініціативи, не розголошується.

Своєю чергою німецький політолог, аналітик Стокгольмського центру досліджень Східної Європи Андреас Умланд вважає, що під час засідання Рамштайн-20 можуть обговорюватись кругові поставки далекобійних ракет.

– Велика Британія запропонувала так званий круговий обмін, в рамках якого Німеччина передала б Британії свої ракети Taurus, а натомість Британія передала б ракети Storm Shadow Україні. Це було б виходом з того глухого кута, який є в німецько-українських відносинах, – заявив Умланд в ефірі телеканалу FreeДом.

На думку Умланда, саме на цьому Рамштайні можуть бути узгоджені ці кругові поставки.

Військовий експерт Самусь вказує, що не менш важливою темою стане і координація спроможностей країн-партнерів у тій ситуації, коли в США продовжується криза в Конгресі, де республіканці не можуть ухвалити пакет підтримки для України.

– Для цього і створено Рамштайн – щоб координувати допомогу Україні. Координація – це і значить адаптація до певних умов… Так само і з американською допомогою. Якщо американці відходять з фактичного надання допомоги, то весь список із запитів Міноборони України, який лежить на столі, тепер розподіляється між європейськими партнерами, – вказує він.

Зазначимо й те, що в рамках попередніх зустрічей Контактної групи з оборони України майже завжди узгоджувались пакети підтримки для українських сил Протиповітряної оборони: постачались або частини для комплексів ППО (наприклад, пускові установки), або ж боєприпаси чи ракети для тих чи інших ЗРК. Втім, цього разу анонсів щодо посилення української ППО ще не було.

Читайте також


Міністр оборони Британії про Taurus для ЗСУ: Хочу допомогти Берліну надати ці ракети


Далекобійні РСЗВ, ракети та артснаряди: що може отримати Україна від 20-го Рамштайну

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

ФАКТИ

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини