30.1 C
Kyiv
Субота, 13 Липня, 2024

За три місяці прикарпатські газовики виявили у старих будинках майже 2 тисячі “витоків”
(galka.if.ua)

Найпопулярніші

З березня по червень 2024 року фахівці Івано-Франківської філії “Газмережі” обстежили системи газопостачання у 483 багатоповерхівках і виявили 1905 витоків газу. 

Про це “Галці” повідомили в Івано-Франківська філія “Газмережі”.

Загалом цього року спеціалісти перевірять мережі у 1709 будинках. Як правило, це старий житловий фонд нашої області.

“Задля безпеки споживачів та запобіганню надзвичайним ситуаціям, наші фахівці перевіряють мережі на можливі витоки газу, а несправності  усувають. Адже часто люди навіть не підозрюють про витоки. А це пряма небезпека для їх здоров’я та життя”, — говорить начальник відділу технічного обслуговування Івано-Франківської філії “Газмережі” Богдан Дубницький.

Періодичність проведення планового технічного обслуговування мереж у будинку залежить від строку їх експлуатації. Якщо загальнобудинкова система газопостачання багатоповерхівки використовуються менш як 25 років, їх потрібно обслуговувати один раз на 5 років. Якщо 25 років і більше – раз на 3 роки. Відповідно, платіжка за ТО буде надходити один раз на 3 або 5 років.

Довідково: 

За належний стан внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирних будинків відповідають ОСББ або керівна компанія. Однак, протягом останніх років питання їх обслуговування не було належним чином врегульовано. 

Проте, наприкінці 2023 року Міністерством енергетики України затверджено “Порядок технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирних будинків”. Ним встановлено обов’язкове проведення ТО внутрішньобудинкових систем газопостачання та регламентовано процедуру його проведення від укладання договору до строків і переліку робіт. Споживач може обрати будь-яку організацію для проведення ТО, яка має дозвіл на виконання відповідних робіт.

Якщо цього не зробити – то роботи проводитиме Оператор ГРМ, на Прикарпатті  — це Івано-Франківська філія “Газмережі”.

 

 

 

Читайте також: Нафтогаз отримав ліцензію на розподіл газу на Франківщині, замість облгазів Фірташа

Galka.if.ua

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини