28.2 C
Kyiv
Середа, 23 Квітня, 2025

Едвард Екрут розповів про поїздки на фронт і переговори щодо війни – інтерв’ю
(fakty.com.ua)

Найпопулярніші

Франко-британський актор Едвард Екрут, відомий за серіалом Порожня корона і фільмом Родін, вперше приїхав в Україну у 2013 році, щоб зняти Гіркі жнива, проєкт про Голодомор. І після Революції Гідності він постійно підтримує нашу державу.

Едвард пов’язаний з британським посольством, тож розуміє, що відбувається у Лондоні. Актор вважає, що британці допомагатимуть, щоб Україна не склала зброю.

В ексклюзивному інтерв’ю Фактам ICTV Едвард розповів про своє ставлення до переговорів між Україною, Росією та США. Також актор висловився про те, що українцям допоможе виграти війну та яку роль відіграватиме Європа в подальшій підтримці Києва.

Зараз дивляться

Едвард Екрут про переговори України, США і РФ

– Яка ваша особиста думка про те, що відбувається з переговорами між Україною, Росією та Сполученими Штатами?

– Від людей, яких я знаю, які безумовно прихильні до Трампа та близькі до Білого дому, я чув два різні типи сценаріїв і два різні типи теорій. Деякі люди вірять, що за хаосом насправді стоїть стратегія.

Ми багато разів чули, як Трамп казав, що політики роблять помилку, повідомляючи громадськості, що вони насправді роблять. Він не випускник Гарварду. Він не дипломат. Він багато в чому гравець у покер і бізнесмен.

– І переговірник.

– І переговірник. І ці люди вірять, що він насправді розігрує козир. Він побачив, що після багатьох років, коли Путін розігрував дрібні карти та здобував великі перемоги в Сирії, Грузії, Африці, він пішов ва-банк на Україну і, з їхньої точки зору, програв війну.

Їхнє бачення полягає в тому, що Радянський Союз був найсильнішим під час холодної війни, і Путіну потрібна була холодна війна, щоб утвердити Росію як наддержаву. Йому потрібно було вторгнутися в Україну, щоб показати, що Росія є наддержавою, але він зазнав невдачі, він програв. І тому вони вірять, що тепер можуть тримати Путіна на покерному столі.

– Так, тому що Сполучені Штати бачать Китай як головного конкурента, головного ворога, а не Росію. Є така думка, що вони хочуть перемирити всіх слов’ян, щоб просто об’єднати їх і використати проти Китаю.

– Так, і я думаю, вони бачать, що союз природних ресурсів Росії та інженерного генія Китаю є дуже сильною силою, з якою можна боротися. І тому вони вважають, що розлучити їх є пріоритетом.

Те, як обрисовують це політично, полягає в тому, що Трамп, каже: Я успадкував проксі-війну від свого політичного опонента, і найкраща гарантія безпеки, яку я можу запропонувати Україні, – це забратися звідси. Найкраща гарантія безпеки для України – це те, щоб я вибув, тому що тоді у Росії не буде причин для нападу. І найкращий спосіб зробити Україну нейтральною – це якщо я буду підтримувати Росію. Тому що Україна завжди підпадала під вплив Росії або США, тож якщо наш вплив буде однаковим, боротися не варто.

Це дуже велика азартна гра. Й інші люди навіть з боку республіканців не вірять у цю авантюру. Такий м’який підхід застосувала Ангела Меркель, і ми побачили результат.

– Отже, яка ваша поточна позиція щодо кінцевої точки цієї ситуації? Ми якось залишимося зі Сполученими Штатами чи це буде певний мир?

– Я вважаю, що команда Трампа бачить це так: Україна є сценою, на якій завершився останній розділ холодної війни, і холодна війна закінчилася.

І ми нарешті зупинимо ще одну війну, яка має приблизно таку ж історію, я маю на увазі, не ту саму історію, але той самий час, коли починається 1948 рік, тобто конфлікт на Близькому Сході. Їхня мета полягає в тому, що ми зупинимо ці дві війни, які є частиною системи, яка зараз застаріла, і буде новий світовий порядок, у якому світ буде розділений між могутніми супердержавами.

Тож не дарма переговори відбуваються в Джидді, у вас є три великі нафтові країни, які зустрічаються і вирішують долю світу, і ось це стисле бачення.

Про перший візит в Україну і пропаганду РФ

– Хочу запитати про ваш перший візит в Україну. Це було у 2013 році, до Революції Гідності. Ви приїхали сюди, щоб зняти фільм про Голодомор. Як саме це було?

– Я пробувався на роль, й історія була дуже цікавою. Я отримав роль вчителя мистецтва під час Голодомору. Це була одна з перших великих голлівудських постановок в Україні. Виробництво почалося у грудні 2013 року, і почався Майдан. І я був у Києві, знімав фільм про Голодомор.

– І це було в процесі. Зйомки ще не закінчились?

– Виробництво зупинили через Майдан, а потім його відновили у лютому. І фільм було завершено. Але це був перший раз, коли я багато в чому потрапив у центр історії. У мене було багато друзів з Лондона, які знали деяких київських митців, і тому я трохи відкрив для себе світ мистецтва в Києві.

Я був справді вражений, тому що було багато речей, про які я не знав. Коли відбулося перше вторгнення, я не зовсім розумів, що відбувається. Я повинен сказати, що велика частина російської пропаганди в той час була дуже ефективною для багатьох європейців, тому що ми дивилися на Америку як на хулігана після війни в Іраку.

– І, як я знаю, ваш батько…

– Мій батько араб. І так, і на Глобальному Півдні, і в Європі було багато людей, які вірили, що Америка була хуліганом. І Путін розіграв карту з самого початку, мовляв, “я – єдина людина, яка може внести трохи балансу в цей однополярний світ”. Він представив себе аутсайдером. І тому було дуже важко зрозуміти, хто аутсайдер серед аутсайдерів.

ФАКТИ

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини