6.7 C
Kyiv
Неділя, 25 Лютого, 2024

Британські фахівці розповіли про зміни почерку при розвитку хвороби паркінсона | UA Новини
(ua-novosti.info)

Найпопулярніше

Зміни в почерку людини можуть сигналізувати про розвиток хвороби Паркінсона, зокрема, про це говорить зменшення букв в розмірі, так звана мікрографія.

Симптоми хвороби Паркінсона варіюються від людини до людини, але спочатку вони мають тенденцію бути помірними і розвиватися поступово. Найбільш помітні симптоми – це ті, які впливають на фізичний рух людини. Трьома основними симптомами цього стану є мимовільні судоми або тремтіння певних частин тіла (тремор), сповільненість в русі і жорсткі, негнучкі м’язи.

Але також сигналом про розвиток паркінсонізму можуть бути деякі особливості почерку. Зокрема, людям, які уражаються хворобою Паркінсона стає важко писати. Їх почерк поступово стає все більш дрібним, тісним і малорозбірливим, передає Express.

Фахівці Фонду лікування хвороби Паркінсона відзначають, що подібна мікрографія викликається тими ж процесами в головному мозку, які призводять до рухових симптомів цієї недуги.

“Почерк людини може природним чином змінюватися з віком, оскільки руки і суглоби стають або все менш гнучкими від артриту або інших станів, до того ж як правило псується зір. Але для хвороби Паркінсона характерний почерк, в якому слова написані маленькими літерами і тісно переплетені”, – пояснили дослідники.

Інші симптоми хвороби Паркінсона. Людина з хворобою Паркінсона може також відчувати широкий спектр інших фізичних і психологічних симптомів. Їх перелік включає:

  • депресію і занепокоєння,
  • проблеми з балансом тіла і підвищений ризик падінь,
  • втрата нюху (аносмія),
  • проблеми зі сном (безсоння),
  • проблеми з пам’яттю

UA NOVOSTI

Останні новини