7.3 C
Kyiv
Неділя, 25 Лютого, 2024

Медики розповіли про смертельну небезпеку тромбозу | UA Новини
(ua-novosti.info)

Найпопулярніше

Медики з Німеччини розповіли про смертельну небезпеку, пов’язану з таким захворюванням, як тромбоз. За словами фахівців, від недуги не застраховані навіть діти.

За даними Німецького товариства ангіології, 40 000 чоловік в Німеччині щорічно вмирають від легеневої емболії. Це більше смертей, ніж в результаті дорожньо-транспортних пригод, раку молочної залози, ВІЛ-інфекцій разом взятих. Хоча вік є високим фактором ризику захворювання, підлітки і маленькі діти можуть зіткнутися з ним через успадковані порушення згортання крові. Спортивні травми також підвищують ризик недуги, оскільки процес загоєння призводить до запальної реакції. Іншим фактором є зміна гормонального балансу у жінок, особливо це стосується вагітності і прийому таблеток. Варикозне розширення вен, надмірна вага, куріння і тривале знаходження в сидячому і лежачому положенні не менше збільшують ймовірність появи захворювання.

«Мінімізувати ризик стану допоможе достатній питний режим і фізична активність. Для цієї мети підходять легкі вправи, які стимулюють кровотік в ногах. Це також слід робити під час поїздки на автобусі, яка займає більше чотирьох годин», – зазначили експерти.

До ознак тромбозу відносяться больові відчуття і поява синяви в ногах. Однак симптоми часто не сприймаються всерйоз. Небезпека полягає в тому, що якщо тромб відірветься від стінки вени, він може потрапити в легені через кровотік. Наслідком є легенева емболія, смертельно небезпечна в кожному десятому випадку.


UA NOVOSTI

Останні новини