6.7 C
Kyiv
Неділя, 25 Лютого, 2024

МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ВЕТЕРАНІВ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ: В ОВА ПРЕЗЕНТУВАЛИ ПРОГРАМУ ПІДТРИМКИ
(www.xm-inside.com)

Найпопулярніше

Сьогодні, 27 липня, у Хмельницькій обласній військовій адміністрації представники Українського ветеранського фонду презентували діючі програми підтримки ветеранів. Як розвивати можливості ветеранської спільноти на Хмельниччині – розповіли представникам громад області, соціальної сфери та громадських організацій, які працюють з ветеранами та їх родинами. Ідею співпраці у цьому напрямку підтримало й саме керівництво адміністрації.

Зокрема, як зазначив заступник голови ОВА Володимир Юр’єв, потрібно максимально забезпечити наших ветеранів всім необхідним для успішного проходження реабілітації, адаптації та соціалізації.

«Робота з ветеранами – це вкрай актуальне питання. Наші герої повертаються додому і ми, як влада, маємо чітко спроєктувати подальшу роботу підтримки таких людей. Щоб коли вони повернулись у мирне життя, то мали змогу отримати повний спектр необхідних послуг. Військові мають відчути нашу вдячність їм за гідну оборону та захист держави», – сказав Юр’єв.

Український ветеранський фонд – досить молода організація, утворена наприкінці 2021 року. Головною метою роботи є реінтеграція ветеранів до активного суспільного життя, відновлення їхнього фізичного та психічного здоров’я, а також підтримка підприємницької діяльності та сприяння у працевлаштуванні. На цьому наголосила заступниця виконавчого директора Українського ветеранського фонду Мінветеранів Віта Костик.

Вона детально розповіла присутнім про те, як підсилити потенціал для успішного становлення ветерана у цивільному житті та забезпечити умови для реалізації проєктів власного бізнесу.

«Говорячи про ветеранів, нам потрібно думати й про його родину. Не потрібно думати про ветеранів, як пільговиків, а навпаки – давати можливість для розвитку для втілення власних ініціатив», – зауважила Костик.

До слова, за перший рік роботи фонд профінансував бізнес ветеранів та родин загиблих на суму близько 58 000 000 гривень. Проєкти реалізовано у галузях: агросфера, видавництво, сектор безпеки (розмінування, охорона), заклади харчування, виробництво продуктів харчування та паливних матеріалів.

Коротко про діючі програми:

  • мікрофінансування бізнесу ”20 тисяч”, яка діє до кінця військового стану та передбачає відшкодування до 20 000 гривень на товари та обладнання для ветеранського бізнесу;
  • конкурсні програми підтримки ветеранського бізнесу #Варто Програми передбачають надання від 500 000 до 3 000 000 гривень фінансування;
  • конкурсна програма #Варто+ГО передбачає фінансування у розмірі від 500 000 до 1 000 000 гривень для громадських організацій та спілок, які працюють з ветеранами та членами їх родин.

Представники фонду додають, що з 30 травня 2023 року стартував курс для ветеранів «Повернення з війни: розум, тіло, соціум». Цей курс спрямований на реінтеграцію ветеранів у цивільне життя.

Як зареєструватись на курс?

  1. Спочатку зареєструйтесь на платформі УКУ онлайн.
  2. Тоді зареєструйтесь на курс «Повернення з війни: розум, тіло, соціум» на цій же платформі.

Окрім того, Український ветеранський фонд надає послуги цілодобово за номером 0 800 33 20 29 та безкоштовні юридичні консультації.

Діти захисників та захисниць можуть отримати грант на безплатне навчання від KSE Foundation, який покриває вартість 4 років бакалаврату або 1,5 року магістерської програми в очному та дистанційному форматах.

Фінансування програм здійснюється за рахунок залучення коштів з держбюджету. Додатково фонд залучає фінанси завдяки проведенню різних благодійних заходів в Україні та закордоном, розповідає директора Українського ветеранського фонду Мінветеранів.

Єлизавета Сергієнко (фото авторки)

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм

ХМ-ІНСАЙД

Останні новини