4.6 C
Kyiv
Четвер, 29 Лютого, 2024

Немає фінального рішення щодо запрошення України до НАТО – Стефанішина
(www.radiosvoboda.org)

Найпопулярніше

Остаточних рішень, що стосуються запрошення України до НАТО, ще немає, заявила за підсумками засідання Комісії Україна-НАТО віцепрем’єрка з євроантлантичної інтеграції Ольга Стефанішина. В екслюзивному інтерв’ю Радіо Свобода урядовиця пояснила, що Україна розраховує отримати у Вільнюсі політичне запрошення до Альянсу, оскільки воно дасть старт «великому процесу».

«Ми сьогодні говоримо про те, що політичне зобов’язання, політичне запрошення може вже зараз бути закріплене у Вільнюсі (…). Фактично українським політикам це дає можливість уже на наступний день починати працювати, визначати модальності членства, обговорювати умови розведення питань членства і гарантій безпеки – коли, які рішення мають бути ухвалені. Тобто фактично з політичним рішенням, яке може бути ухвалене у Вільнюсі, починається великий процес», – заявила Стефанішина.

За її словами, ніяких підстав, що завадили б ухваленню такого рішення, – українська сторона не бачить. Чиновниця зазначила, що союзники ще продовжують роботу над фінальною декларацією саміту у Вільнюсі, яку вони мають схвалити одностайно.

«Зараз немає жодної ясності щодо конкретного рішення, конкретних формулювань, які будуть у фінальних документах за результатами Вільнюського саміту (…). На сьогодні дискусії тривають, але точно я можу підтвердити, що ми не зупинимося на тих рішеннях, які вже ухвалювалися. Будемо йти за їх межі. Сподіваємося, до того рівня, який відповідатиме запиту української сторони», – резюмувала Стефанішина.

Саміт НАТО у Вільнюсі пройде 11-12 липня. Як повідомив генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберґ у коментарі виданню Welt, НАТО на саміті ухвалить пакет довготривалої допомоги Україні. Але, як заявив він 19 червня, лідери НАТО не будуть запрошувати Україну приєднатися до Альянсу на саміті у Вільнюсі в липні.

Радіо Свобода

Останні новини