7.3 C
Kyiv
Неділя, 25 Лютого, 2024

Облікова ставка НБУ – можуть знизити у липні 2023 року
(ubr.ua)

Найпопулярніше

Національний банк може зменшити облікову ставку вже в липні, що спричинить певні зміни на ринку. Такий прогноз дав UBR.ua начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий.

“Накосячили з обліком”. У Нацбанку – “розбрад ​​і хитання” навколо облікової ставки 25%, джерело

За його словами, досить ймовірно, що НБУ почне знижувати облікову ставку раніше, ніж обіцяє у своїх прогнозах.

“Не виключено, що в липні НБУ може переглянути її розмір, скоротивши з поточної 25% до 23-20%. Зменшення облікової ставки стане логічним підтвердженням зростання економіки країни і поступового зміцнення гривні, яке спостерігається протягом 6 місяців”, – повідомив банкір.

Він зазначив, що такий крок може бути також провісником найближчої лібералізації валютного ринку, обмеженого заборонами НБУ з початку війни.

Нацбанк фактично знизив облікову ставку до 21%, – експерт

“Водночас зменшення облікової ставки – це ще й відповідний натяк на подальшу лібералізацію міжбанку. Крім того, зменшення облікової ставки може означати і зменшення відсотка за депозитними сертифікатами, що, в свою чергу, вплине на розмір ставок за гривневими депозитами”, – вважає Тарас Лєсовий.

Нагадаємо, деякі члени комітету з монетарної політики НБУ вважають, що облікова ставка може бути знижена до 21% наприкінці року.

UBR

Останні новини