4.6 C
Kyiv
Четвер, 29 Лютого, 2024

Під Кропивницьким квітне лавандова локація (ФОТО) – Златопіль
(zlatopil.com)

Найпопулярніше

За 20 кілометрів від Кропивницького, в селі Федорівка розквітла прекрасна зона для фотосесій.

Лавандову локацію висадила місцева жителька Марина Дейкун, інформує Златопіль.

Почалося все в 2021 році, коли пані Марина висадила 300 кущів для себе.

“Лаванда мені дуже подобається, тому я висадила її спочатку для краси. А коли кущі розрослися, постало питання що з цим робити, адже було дуже багато букетів, які вже не було де ставити. Тоді я вирішила переробляти лаванду, робити з неї олію, яку можна додавати в супутні товари. Я побачила, що це може стати власною справою і вирішила далі вирощувати лаванду і розширюватися. Дізналася про міні-гранти які дають на розвиток бізнесу в Центрі зайнятості, написала бізнес-план. Все зробили дуже швидко і вже в лютому я отримала грант на розвиток своєї справи”.

Грантову допомогу, у розмірі 250 тисяч, власниця лавандової локації має повернути протягом 3 років у вигляді податків.

Всього лавандова локація займатиме 35 соток ділянки. Зараз висаджено вже 1.5 тисячі кущів, а восени засадять вже всю заплановану територію.

Лаванда не вибаглива щодо умов догляду.

“В природі вона росте на кам’янистих ґрунтах, не збагачених добривами. Тож на чорноземі вона росте чудово і не потребує особливого догляду. Квітнути буде до середини липня. В мене фотосесії заплановані до 10 липня, потім я її збиратиму, поки вона не пересохла і перероблятиму”, – каже Марина Дейкун.

Лавандову локацію щойно відкрили, але на території вже є відвідувачі.

“Попит серед людей є. Ще коли я відкрила ФОБ і зробила рекламу, люди приїздили в травні на лаванду, хоча вона не квітла. Зараз бронюють місця для фотосесій, приїздять гуляти, привозять рідних. На локації є магазин в якому ми пропонуємо продукцію, з додаванням масла лаванди. Це мило, лавандова олія, гідролат, саше з лаванди, крафтові свічки”, – розповіла власниця лавандової локації.

У Марини Дейкун є сторінка в Інстаграм “Лавандова веранда”.

Записатись на відвідування та фотосесії можна за номером телефону: 099 055 23 21.

 

Під Кропивницьким квітне лавандова локація (ФОТО)

1 голос[ів]Златопіль

Останні новини