4.6 C
Kyiv
Четвер, 29 Лютого, 2024

Рада підвищила податки і повернула штрафи для бізнесу
(ubr.ua)

Найпопулярніше

Верховна Рада на засіданні 30 червня ухвалила у другому читанні законопроект №8401 про внесення змін до Податкового кодексу щодо особливостей оподаткування в період дії воєнного стану. Він передбачає, зокрема, скасування 2% єдиного податку і мораторію на проведення перевірок бізнесу, повідомив нардеп Ярослав Железняк.

“Після тривалих дискусій парламент підтримав загалом податковий законопроект №8401. Ухвалення цього законопроекту є важливою умовою, передбаченою угодою з МВФ”, – повідомив Железняк.

Використання РРО і перевірки: до законопроекту про повернення довоєнних податків внесли зміни

Пільгову ставку 2% єдиного податку буде скасовано з 1 серпня 2023 року. Платник зможе подати заяву про перехід на інший податок або його автоматично переведуть на систему, де він був до війни. А новий бізнес буде переведено на третю групу зі ставкою 3%.

Також з 1 серпня відновлюються перевірки для підакцизних товарів, грального бізнесу і фінансових послуг. А з 1 жовтня повертаються штрафи за невикористання РРО, крім операцій на прифронтових територіях.

Кількість ФОПів в Україні перевищила 2 мільйони. З початку року “єдинники” сплатили понад 15 млрд грн податку

Бізнесу, який працює біля лінії фронту, дозволено добровільно сплачувати єдиний податок і ЄСВ. А “технічний борг”, який утворився з 1 квітня 2022 року до 31 липня 2023 року, не враховуватимуть при визначенні можливості платника продовжувати перебування на спрощеній системі.

Законопроект надійшов до Ради ще у січні. У першому читанні його прийняли з подальшим доопрацюванням. У документ до другого читання внесли 1900 поправок. Спочатку планувалося, що 2% єдиного податку скасують з 1 липня.

UBR

Останні новини