4.9 C
Kyiv
П’ятниця, 23 Лютого, 2024

Рання сивина може бути ознакою довголіття | UA Новини
(ua-novosti.info)

Найпопулярніше

Як вважають фахівці, поява сивого волосся в молодому віці зовсім не говорить про передчасне старіння. Навпаки, завдяки сивому волоссю організм економить цінний антиоксидант.

Ми вважаємо сиве волосся однією з ознак старіння. Тому, якщо у людини в 20 років починають з’являтися сиві волоски, це може стати причиною для паніки чи жартів з боку оточуючих. Але, як з’ясували іспанські вчені, сиве волосся не має прямого зв’язку зі старінням організму. До того ж, в ранній сивині є істотний плюс.

Фахівці вивчили дані про стан здоров’я більш ніж п’яти тисяч осіб у віці від 30 до 60 років. Вони прийшли до висновку, що рання сивина може, швидше, вказувати не на передчасну смерть, а на довгожительство.

Справа в тому, що для вироблення пігменту, що офарблює волосся, потрібна речовина глуатіон і вона ж необхідна організму для захисту від серйозних захворювань – це сильний антиоксидант. Зокрема, він допомагає уникнути раку, хвороби Альцгеймера і серцево-судинних захворювань. Якщо глуатіон не витрачається на «забарвлення» волосся, то на потреби всього іншого організму залишається більше речовини.

Був встановлений і ще один цікавий факт – поява ранньої сивини не пов’язана зі стресом, раціоном, спортом і навіть станом організму. Всі ці фактори можуть тільки посилити вплив істинної причини появи ранньої сивини – генетики. Тому можна досить легко передбачити час появи сивого волосся у дитини – досить просто подивитися на старших кровних родичів.

UA NOVOSTI

Останні новини