6.7 C
Kyiv
Неділя, 25 Лютого, 2024

Що буде після відмови від кави: реакція організму вас вразить | UA Новини
(ua-novosti.info)

Найпопулярніше

Мільйони українців стали залежними від цього напою і не бачать свого життя хоча б без однієї чашечки на день. Але що буде після відмови від кави і чи справді в цьому є якась користь для організму? Давайте розбиратися.

Кавовий ринок України у 2019 році досяг неймовірної позначки — прибуток від його продажу склав понад 10 мільярдів гривень. Динаміка зростання не зупинилася навіть під час пандемії коронавірусу.

Цікаво те, що навіть серед фахівців однозначної думки щодо напою не існує. Дехто закликає утримуватися від нього, а інші вказують на деяку користь.

Дієтологи Ліссі та Теммі Лакатос вивчили це питання і дійшли цікавих висновків. Вони виявили низку позитивних ефектів, які з’являються при відмові від приємної, але не завжди корисної звички.

Що буде після відмови від кави

Вплив кави на сон виявився першою причиною, чому з її вживанням слід бути обережнішим. Часто її п’ють для отримання заряду бадьорості протягом дня, але інколи кавомани захоплюються і насолоджуються улюбленим напоєм навіть у вечірній час. Це призводить до зниження якості сну і заважає організму відновитися після важких буднів.

Відмова від американо чи еспресо зробить зуби чистішими, адже часте їх вживання негативно позначається на емалі. Кава також призводить до відчуття сухості в роті, оскільки знижує вироблення слини. А це, своєю чергою, підвищує ризик утворення карієсу.

Вчені вже розповідали про корисні антиоксиданти в кавових зернах, але виявилося, що вони ж і призводять до передчасного старіння. Тобто, що частіше ви п’єте каву, то менше наше тіло здатне виробляти колаген, а він вкрай важливий для пружності шкіри.

Давно відомо, що кава підвищує артеріальний тиск. Але чи знаєте ви, що вона також вивільняє адреналін. Подібні стрибки навряд чи можна вважати корисними для організму.

Ще одна важлива причина відмовитися від кави — погане засвоєння поживних речовин. Річ у тім, що вона сповільнює цей процес, тому вітаміни й мінерали просто перестають надавати належний ефект.

Є позитивний ефект і для охочих скинути зайву вагу без спорту та зайвих навантажень. Хоча чорна кава майже не містить калорій, багато хто додає в неї цукор, вершки або сиропи. А такий напій уже низькокалорійним не назвеш. Тільки вдумайтеся – лише 2 чашки можуть обернутися додатковими 500 калоріями. Що буде після відмови від кави в такому разі? Ви схуднете природним чином приблизно на 450 г.

Скільки кави можна пити на день

Фахівці рекомендують не перевищувати 300 мг кофеїну на добу. Таке дозування вважається оптимальним і точно не завдасть шкоди, але все одно слід прислухатися до свого організму і припинити вживання за неприємних симптомів.

Щоб не засмутитися несподіваною надбавкою у вазі, потрібно перестати додавати сироп, цукор або будь-які інші добавки в напій.

UA NOVOSTI

Останні новини