6.7 C
Kyiv
Неділя, 25 Лютого, 2024

Що робити, якщо довго не виходить заснути | UA Новини
(ua-novosti.info)

Найпопулярніше

Насамперед необхідно розібратися в причинах виникнення розладу сну.

Безсоння – це вкрай низька якість сну, що впливає загальний стан людини.

Якщо відсутність сну виникає рідко, нічого страшного в цьому немає

Однак якщо цей болісний стан з’являється практично щоночі – пора бити на сполох.

Розлад сну протягом тривалого часу вимотує, практично не залишає людині життєвої енергії, катастрофічно позначається на настрої та здоров’я загалом. Причинами можуть стати стреси, тривога, біль, депресія, сварки, проблеми з дихальною та сечостатевою системою, шум, спека, кава, міцний чай та важка їжа перед сном.

Якщо причина в цьому, потрібно намагатися якнайшвидше вирішити проблему. Сон дуже важливий здоров’ю. Адже не дарма природа виділила для сну третину життя.

Навіть у цілком здорової людини може бути безсоння, що вже говорити про людей похилого віку і хворих, а також дітей з підвищеною збудливістю нервової системи. Вона мучить всіх без розбору, незважаючи на вік та матеріальне становище. Деякі зовсім не можуть заснути, в інших сон поверховий, уривчастий.

На жаль, безсоння можу викликати і такі серйозні захворювання, як пухлина мозку, атеросклероз, психічні або черепно-мозкові травми. У цих випадках лікувати безсоння потрібно під наглядом лікаря. Тільки він, ґрунтуючись на діагнозі, точно знає, як допомогти.

Тривале порушення сну дуже небезпечно, оскільки сприяє виникненню порушень у всьому організмі. Кардіологічні, нервові захворювання, психози, шизофренія, депресія, проблеми з тиском і серцем – все це лише мала частина того, до чого може призвести безсоння.

Набрид цей стан? Значить потрібно боротися, і почати необхідно з упорядкування режиму сну. Не забувати про відпочинок, позбутися шкідливих звичок та звести до мінімуму стресові ситуації. Дуже корисно прогулятись перед сном на свіжому повітрі, випити перед сном тепле молоко з медом.

Якщо подобається аромат лаванди, дуже добре невеликий мішечок із сухою травою покласти поруч із ліжком. Якщо ніяк не виходить зняти знервованість, рекомендується прийняти ванни з морською сіллю або валеріаною.

У добре провітряній спальні, з вимкненим світлом і в зручному одязі та в затишному ліжку заснути набагато простіше, ніж у задушливому приміщенні та одязі, що обмежує кожен рух, та ще й на «прокрустовому ложі».

Якщо ви усунули всі видимі причини, а проблема сну залишається, негайно зверніться до лікаря.

UA NOVOSTI

Останні новини