4.6 C
Kyiv
Четвер, 29 Лютого, 2024

Захистили Саржин Яр. Чи надовго Харківська міськрада скасувала підготовку до будівництва у парку?
(2day.kh.ua)

Найпопулярніше

Через день близько 200 обурених харків’ян зібралися в Саржиному Яру на пікнік протесту. Архітекторка Ольга Клейтман, авторка проєкту реконструкції Саржимного Яру, яка першою розповіла про скандальну забудову, пояснила, чому неможливо будувати таку споруду в яру. Там проходять магістралі дощової та фекальної каналізацій з двох житлових районів, а також пойма ріки Саржинки. Технічно три підземні поверхи тут нікуди дівати. 

“Треба вимагати від міської влади, щоб ми провели громадські слухання і спитати чиновників і забудовника, як саме вони планують захистити тих 1000 людей, які будуть у цій будівлі в Саржиному Яру”, — заявила Ольга Клейтман під час пікніка.

Пікнік на захист Саржиного Яру зібрав кілька сотень людей. Фото: О. Осіпов.

Правоохоронці пікетувальникам не заважали, попри заборону в місті масових заходів, лише попросили не гуртуватись в одному місці. У соцмережах з’являлись повідомлення про те, що під час зібрання працівники ТЦК почали перевіряти документи у присутніх чоловіків, але учасники пікніка кажуть — усі поводились ввічливо, ніхто не тиснув.

“Копи наполегливо намагалися нас захистити від ракетної загрози, ми наполегливо їм за це дякували. Навіть плескали всі разом”, — поділився враженнями волонтер, учасник пікніка Олесь Штефчук.

1
Архітекторка Ольга Клейтман, провідниця захисту Саржиного Яру. Фото: “Суспільне”.

Відтак присутні записали звернення до президента України Володимира Зеленського та Харківської міської ради з проханням не розпочинати будівництво та припинити переслідування активістів.

Центр все одно буде

14 серпня, наступного дня після пікніка, у міськраді все ж таки вирішили скасувати результати цього аукціону. Але ідея будівництва офісного центру за кошти з Фонду відновлення залишається. 

“Мер Харкова Ігор Терехов поставив завдання скасувати тендер. Найближчим часом буде оголошено інший — на будівництво сучасного укриття, здатного витримати ракетний удар. Паралельно з цим іде робота з пошуку нового місця будівництва такого укриття  — не поруч з Саржиним  Яром”, — пояснив журналістам заступник директора департаменту ЖКГ Харківської міської ради Євген Пасенов.

Результати конкурсу скасували, бо, як виявилося, переможець не зміг обґрунтувати необхідність будувати цей захисний центр саме на місці зелених насаджень, біля дамби. Але від цієї ділянки не відмовились. Вона, нарівні з іншими, буде брати участь в новому конкурсі на будівництво багатофункціонального центру. Відмовитись від його зведення міськрада не може, бо гроші Кабмін виділив саме на нього, а ідею начебто просив реалізувати Президент України Володимир Зеленський.

“Вони цільові. Їх не може ані Ігор Терехов, ні Пасенов, ані заступники не можуть нічого з цим зробити. 180 мільйонів надалі саме сюди і саме з цього приводу. Ми не можемо взяти їх і сказати — давайте відремонтуємо он ті будинки”, — розповів Пасенов. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мертвий ліс. Чому у Харкові гинуть сосни на Журавлівці?

Щоправда, чиновник визнав, що ані Зеленський, ані члени уряду не вказували Харкову, де саме може бути таке багатофункціональне укриття. Проспект Науки обрали місцеві чиновники тому, що там, начебто, було б дешевше будувати підземні укриття завдяки ландшафту.

Як стало відомо KHARKIV Today з власних джерел у міськраді, Володимир Зеленський дійсно дав завдання харківським чиновникам знайти і запропонувати місце, в якому можна було б збудувати центр безпеки, де могли б навчатись діти. У мерії вирішили не думати довго і подали до Офісу президента старий проєкт у місці, яке ще до війни вивели під забудову для “Харківзеленбуду”. 

Зараз у мерії пропонують громадськості надати нове місце для будівництва багатофункціонального центру, де можна було б навчати школярів, який одночасно міг би бути укриттям. Історія ще не закінчилась.

Kharkiv Today

Останні новини