До кінця 2025 року в Україні на базі кластерних лікарень запустять щонайменше 30 центрів ментального здоров’я. Про це під час форуму “Україна. Рік 2024” розповів міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
За його словами, наразі психологічну допомогу надає кожен третій сімейний лікар.
“Наступним кроком є створення мережі психічних центрів на основі кластерних лікарень. Ми плануємо, що до кінця року буде щонайменше 30”, – зазначив Ляшко.
Крім того, 12 санаторіїв планують перепрофілювати на повноцінні центри психологічної реабілітації. За даними міністра, у 2023 році за психологічною допомогою звернулися понад 320 тисяч пацієнтів.
“У рамках санаторно-курортного лікування ми хочемо створити те, що допомагатиме відновлювати ментальне і психологічне здоров’я”, – сказав Ляшко.
Нагадаємо, про наміри створити центри ментального здоров’я МОЗ повідомило у січні 2024 року. Вони будуть одним зі структурних підрозділів лікарень і фінансуватимуться у межах Програми медичних гарантій.
“Медична система переходить на новий етап – у кожній кластерній лікарні ми створюємо центри ментального здоров’я, в яких будуть і психологи, і психотерапевти, де можна буде отримати психологічну підтримку і допомогу. У новій Програмі медичних гарантій на 2024 рік передбачений пакет, за яким у кожному медзакладі має бути сформована команда ментального здоров’я”, – розповів Ляшко.
У таких центрах можна буде безоплатно отримати психологічну підтримку і допомогу від психологів та психотерапевтів.
Міністр також наголосив, що кількість бюджетних місць в університетах на спеціальність “Клінічна психологія” у 2023-2024 роках зросте.
Про це пише УП. Життя
Читайте також:
На Полтавщині до віддалених сіл їздитимуть мобільні аптеки