Бойові мотоцикли готують для військових майстри на Черкащині. Рембат працює уже півтора року. Від початку повномасштабного вторгнення майстри пішли служити у місцевій ТРО. Але згодом їх демобілізували за віком. Вдома сидіти не хочуть, тож взялися робити те, що вміють найкраще – ремонтувати техніку для фронту, йдеться в сюжеті 5 каналу.
Цей мотоцикл заводять уперше. Механіки-волонтери провели йому повне ТО, каже механік-волонтер Микола Визнюк. Транспорт на ходу, тепер його випробовують і готуються відправити військовим. Саме так і хотіла власниця мотоцикла, яка віддала його для ЗСУ.
“Подзвонила людина, мати загиблого воїна, до неї було багато покупців, а вона рішила не продати, а віддати нам для перемоги над рашистами і ми поїхали забрали, з акумулятором навіть йшов”, – каже механік-волонтер.
Біля гаражів у Лисянці кипить робота щодня, мотоцикли різної комплектації та завдань готують волонтери-механіки до відправлення військовим.
Цей мототранспорт із першого разу не завівся. Механіки відразу розуміють, у чому проблема: перевіряють контакти акумулятора – і він запускається. Мотоцикл готують для передачі 23-й бригаді, військові замовили такий із причепом.
“Він прохідний, особливо цей, бо у нього зразу два колеса крутяться. На війні будь-яка техніка потрібна, аби вона була справна, щоб людей возила, і зброю, і поранених”, – розповідає Василь Бесараб.
Волонтери називають свій колектив рембатом. Усі вони після початку повномасштабної пішли до військкомату і стали на службу. Служили у місцевій Територіальній обороні пів року. А тоді їх демобілізували через вік, всім було за 60. Але чоловіки сидіти вдома в часи війни не змогли.
“Почали з УАЗів, а далі хлопці попросили, а мотоцикла можна? Можна. Можете там отакого, щоб там був щит – перевозити поранених і ніші, грузи? Можемо. Практично по всьому фронту є наша техніка, ми спочатку почали рахувати, що о, є перший автомобіль, натхнення, наступний, а як перейшло за десятку – перестали рахувать, уже багато”, – зауважує організатор рембату Олександр Короленко.
Своєю спеціалізацією майстри називають ремонт мотоциклів, але беруться за ремонт будь-якої техніки, замовлення є постійно. Спершу ремонтували для своїх земляків, які служать у Силах оборони. А зараз, за можливості, виконують замовлення всіх військових, які звертаються.
“Оцей відновлюється, оці відправляєм, заводимо оцей, а ці як донори стоять – ми з них беремо запчастини. Є замовлення на них, все не встигаємо, у нас ще дві машини”, – показує механік-волонтер Віктор Нехоца.
Мотоцикли та автівки їм віддають із різних міст. З коштами на ремонт допомагають благодійники та волонтери.
“Запчастини ми багато для мотоциклів беремо, такі що не можна до пуття довести – беремо донорами, беремо з них запчастини, реставруємо, деякі, як немає – заказуємо в магазинах, хлопці нам і знижку роблять, буває що дають і безплатно, а ми тут уже доводимо до пуття”, – додає Олександр Дробот.
Найбільше потребують механіки техніки під ремонт. Залюбки їй дають друге бойове життя і кидають клич усім, у кого стоять мотоцикли чи автівки без діла – віддати їх для перемоги. І самі, запевняють, працюватимуть, скільки буде потреба.
Відео дивіться з 20.02 хвилини
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram