Є кілька способів, щоб підтримати дитину й позбавити її страху перед щепленням. Лікарка-педіатриня і інфекціоністка Олена Луцька покроково розказує, як діяти батькам, щоб мінімізувати стрес малюка від процедури вакцинування.
Крок перший – розкажіть, що відбуватиметься на прийомі
Найбільший страх — це страх невідомого. Дитина сприйматиме похід до лікаря значно легше, якщо знатиме, що і як там відбуватиметься.
Лікарка радить заздалегідь почитати дитині про лікарів, погратися з нею в лікаря, в нагоді може стати спеціальний іграшковий медичний набір. Вдайте, що слухаєте дитині спинку, як лікар, світите ліхтариком їй у вушко, горлечко, гладите животик. Цікаво і зовсім не боляче.
Зараз дивляться
Про щеплення варто сказати окремо.
– Важливо пояснити, навіщо вакцинуватися, – зазначає лікарка.
Найкраще сприймається пояснення, що щеплення дасть справжню суперсилу, яка захистить від монстрів-інфекцій. Дитина має розуміти, що все, що відбуватиметься в лікаря — безпечно.
Крок другий – сплануйте час візиту до лікаря
Якщо малюка доводиться будити для візиту до лікаря, або якщо він голодний, стрес виникне сам по собі. І додаткові випробування лише погіршать стан дитини і вам не вдасться її заспокоїти.
Тож важливо вибрати той час, коли дитина добре виспалась, поїла і є найбільш активною.
Крок третій – не лякайте дітей лікарями і не обманюйте їх
Не варто лякати малюків лікарями та уколами, навіть під час гри. Не кажіть також, що буде зовсім не боляче.
Брехня — надійний спосіб втратити довіру. Якщо казати дитині неправду, на прийомі в лікаря вона буде тільки ще більш нервовою та напруженою.
– Розкажіть, що від уколу може відчуватися біль, проте він триватиме лише кілька секунд. Запевніть, що будете поруч, – дає настанови педіатриня.
За її словами, відвертість – основа довіри. Розкажіть, що ви в дитинстві теж боялися лікаря, але тепер радієте, що, вакцинувавшись, ви отримали захист від хвороб.
Покажіть дитині приклад, що зі страхом можна впоратися.
Крок четвертий – впорайтесь із власною тривожністю
Лікарка зазначає, що батьківська тривога миттєво передається дитині. Тому треба налаштуватися на позитивний лад, говоріти спокійно. Дитина має право на будь-які емоції. Залишайтеся поряд, щоб вона почувалась захищеною.
Крок п’ятий – допоможіть лікарю знайти підхід до вашої дитини
Лікар не знає вподобань вашої дитини. Звісно, він володіє методиками заспокоєння маленьких пацієнтів, але ваша допомога може бути вирішальною.
Візьміть на прийом улюблену іграшку малюка, запевніть, що вона його захищатиме і підтримуватиме.
Коли ж вакцинація буде вже позаду, варто обов’язково сказати дитині, що пишаєтеся її сміливістю.
Джерело: Бережи себе
Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.