Фахівці МОЗ наголосили, що ринок індустрії краси росте як на дріжджах. Пропозиції зі збільшення губ чи видалення зморшок можна зустріти повсюдно в інтернеті і на оголошеннях, що розклеєні просто на дверях під’їздів.
Не довіряйте косметологам, що вчились самотужки
Тим, хто довіряє таким оголошенням і прийнятним цінам на послуги, медики нагадують – така діяльність належить до сфери охорони здоров’я і дозволяється лише за наявності ліцензії на провадження медичної практики.
Отже, вам варто перевірити наявність у косметичного салону чи конкретного майстра ліцензії на медичну практику, якщо ви таки наважилися на:
Зараз дивляться
- процедури косметичної корекції вад шкіри;
- виправлення естетичних недоліків;
- використання філерів і ботулотоксину;
- мікроголкову терапію;
- контурну пластику;
- апаратну епіляцію тощо.
Лікар має бути в кожному косметологічному салоні
Копія такої ліцензії із зазначенням переліку напрямів, за якими надаються медичні послуги, має бути розміщена у доступному для споживача місці.
Запам’ятайте, щоб потім не кусати лікті: хімічний пілінг, фотодинамічну терапію, ультрафіолетове опромінювання, лазерну терапію, кріотерапію – все це має право виконувати лише лікар-хірург-дерматолог, а ніяк не майстриня, що освоїла ази косметології через інтернет.
До речі, номенклатура лікарських спеціальностей не передбачає спеціальності косметологія.
Проконсультувати клієнтів косметологічних закладів щодо раціонального застосування косметологічних процедур, дієтичного харчування, а також надати неінвазивну косметологічну допомогу, зокрема й апаратну (крім як за медичними показаннями), може фармацевт-косметолог.
Нормативно-правовий документ також дозволяє надавати таку допомогу медбрату або медсестрі з косметичних процедур. Зокрема, проводити масаж чи лікувальну гімнастику. Проте все це – виключно під керівництвом лікаря!
Не наражайте себе на небезпеку, довіряйте лише сертифікованим косметологічним салонам.
Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.