Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон заявив, що він проти того, щоб направити західні війська в Україну, навіть для проведення тренувальних місій.
Про це глава МЗС Великої Британії сказав в інтерв’ю німецькій газеті Sueddeutsche Zeitung, яке було опубліковано в суботу.
Відправлення західних військ в Україну
За його словами, що навчальні місії найкраще проводити за кордоном, зазначивши, що Британія таким чином підготувала 60 тис. українських солдатів.
Зараз дивляться
Він додав, що “розміщення іноземної місії в Україні створить мішені для Росії”.
– Ми повинні уникати створення очевидних цілей для Путіна, – вважає Кемерон.
Раніше президент Франції Еммануель Макрон спричинив переполох серед своїх союзників, коли після зустрічі 26 лютого він не виключив можливості направити в Україну західні війська.
Пізніше Велика Британія підтвердила, що направила в Україну невеликі підрозділи для надання допомоги в медичній підготовці, але представник британського прем’єр-міністра заявив, що країна не планує масштабного розгортання військ.
У п’ятницю міністр оборони Франції Себастьєн Лекорню заявив, що наразі немає планів щодо відправки бойових військ, але союзники України можуть розглянути можливість проведення спеціальних тренувань або місій з розмінування.
Ракети Taurus
При цьому глава британського МЗС зазначив, що офіційний Лондон готовий співпрацювати з Берліном з питання поставок Україні німецьких ракет Taurus великої дальності.
– Ми маємо намір тісно співпрацювати з нашими німецькими партнерами з цього та всіх інших питань, щоб допомогти Україні, – сказав міністр, відповідаючи на запитання, чи може Британія допомогти Німеччині вирішити проблеми, що стоять на шляху доставки Taurus.
При цьому питання обміну між країнами ракетами Taurus на Storm Shadows буде розглядатися британським урядом, як і всі інші варіанти, заради максимального ефекту для України.
– Але я не буду розкривати жодних подробиць і розповідати нашим опонентам про те, що ми маємо на увазі, – сказав Кемерон.
Водночас очільник зовнішньополітичного відомства Сполученого Королівства наголосив, що Україна потребує більшої кількості озброєнь дальнього радіусу дії. Тому Лондон готовий співпрацювати з Берліном для зняття у Німеччині стриманості щодо поставок крилатих ракет Taurus.
Раніше канцлер Німеччини Олаф Шольц відмовився постачати ракети Taurus в Україну, побоюючись, що їхній радіус дії буде використано для ураження цілей у глибині російської території.
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.