-0.7 C
Kyiv
Середа, 18 Грудня, 2024

Психологиня роз’яснює, чому іноді військові не хочуть повертатися з війни до дружин у мирне життя
(health.fakty.com.ua)

Найпопулярніші

Війна – страшна подія, яка руйнує людські життя, та зазвичай для тих, хто воює, захищаючи рідну землю, лише родина залишається найпотужнішим фактором, що підтримує, додає сил і мужності в пеклі боїв.

Та трапляються випадки, коли й ця сфера руйнується.

Людина на війні змінюється

Тетяна Павленко, голова громадської організації Міжнародна асоціація психосоматики та тілесної терапії, психотерапевтка та тренерка з методики Позитивна психотерапія зустрічається з цим особисто на прийомах.

Зараз дивляться

До неї, як до куратора проєктів у роботі з військовими та постраждалими від війни, Факти ICTV звернулися із запитанням, з чим пов’язані небажання деяких військових повертатися до своїх дружин і родин.

Чому так відбувається?

– Дійсно, це дуже часто здається дивним і незрозумілим для сім’ї та оточення, – говорить психологиня.

За її словами, людина на війні, якій доводилося вбивати, боїться своєї агресивності й іноді вважає себе руйнівником, який може нашкодити близьким.

Понад те, зазначає Павленко, зіткнувшись із першими ознаками ПТСР, людина лякається, почувається мало не психічно хворою, яку не приймуть рідні.

Тому й тікає ще до того, як справді зустрінеться з родиною. Звісно, не факт, що рідні від нього відмовляться, проте в його думках така загроза реальна.

– Є й образа на рідних, які, на думку військового, недостатньо його підтримували, можливо, в чомусь дорікали, – зазначає психологиня.

Війна вносить корективи у подружні стосунки

Могли добігти кінця і стосунки. Так буває, що родина давно вже не функціонує як сім’я. Двоє залишаються лише партнерами, хтось з них змушує себе берегти ці стосунки, бо є діти, хоч насправді боїться собі зізнатись у відсутності любові.

Таке буває, і нічого з цим не поробиш.

Реалії війни, кров і смерть дали військовому зрозуміти, що  його мирні стосунки більше не цінні для нього.

– Імовірно, з часом ця пара і так би розпалася, просто зараз рідні все можуть списувати на війну як стресор, – пояснює Павленко.

Що робити дружині

Тетяна Павленко радить жінкам, які потрапили в таку ж ситуацію, перш за все зрозуміти: дійсно, можна звернутися до спеціаліста, щоб порадив, як відновити ці стосунки. Але спочатку варто дізнатися таке:

  1. Як чоловік чи коханий бачить своє місце в сьогоднішньому житті.
  2. Як ставиться родина до військового в цей момент і як він ставиться до родини.
  3. Що він думає з приводу ситуації, яка склалася.

Можливо, відповіді на ці питання допоможуть вам зрозуміти, чи є загалом що рятувати у вашій сім’ї, з  якої він хоче піти.

– Але, попри все, я б радила підтримати військового, навіть якщо не згодні з його рішенням, – наголошує Павленко.

За її словами, багато деструктивних ідей виникають саме через відсутність підтримки.

Не можна переконувати військового в чомусь, чи давати поради, бо це сприйматиметься як тиск. Він не зможе його терпіти навіть від близької людини.

Фото: Генштаб ЗСУ

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

ФАКТИ

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини