Після реєстрації шлюбу дані про військовозобов’язаного мають передати до ТЦК, але це не означає, що його відразу ж мобілізують.
Про це у коментарі «РБК-Україна» розповіла юристка компанії «Приходько та Партнери» Діана Тернова, пише ВолиньЮА.
За словами юристки, після подачі заяви щодо реєстрації шлюбу варто заповнити відповідні графи для надання інформації.
«Така заява міститиме відомості щодо відношення до військової служби. Таким чином, після реєстрації шлюбу, РАЦС дійсно повідомляє ТЦК про зміну сімейного стану особи», – пояснила вона.
Тернова додала, що ця процедура не означає, що відразу ж після передачі даних до ТЦК чоловіка мобілізують. Натомість це може означати, що чоловіку треба буде поновити у ТЦК свої облікові дані.
«Після реєстрацію шлюбу одразу ніхто не мобілізовує, однак після реєстрації шлюбу особі потрібно оновити свої дані в ТЦК. Оскільки призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні особисто повідомляти в семиденний строк органам, в яких вони перебувають на військовому обліку, про зміну персональних даних», – зазначила вона.
Юристка також розповіла, що суди даних про військовозобов’язаних при розгляді цивільних справ (розірвання шлюбу, стягнення аліментів та інші) у ТЦК не подають. Також вони цього не роблять і після розгляду судових справ, коли суд виніс те чи інше рішення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Волині викрили корупційну схему здачі на посвідчення водія