Депутати Європейського парламенту схвалили нові правила щодо порушників обходу санкцій, зокрема запроваджених проти Росії.
Про це повідомила пресслужба Європарламенту у вівторок, 12 березня.
За це проголосували 543 євродепутати, 45 виступили проти, 27 – утрималися. Документ передбачає криміналізацію порушення та обходу санкцій Євросоюзу.
Зараз дивляться
— Порушення санкцій ЄС, зокрема спрямованих проти Росії, має каратися, – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що санкції ЄС можуть охоплювати заморожування коштів і активів, заборони на поїздки, ембарго на постачання зброї та обмеження на бізнес-сектор.
У Євросоюзі каратимуть причетних до обходу санкцій
У резолюції згадується поширена практика, за допомогою якої здійснюється обхід санкцій ЄС, коли “грошові засоби, майно чи економічні ресурси передаються третім особам”. Зазначається, що такі дії підривають ефективність обмежувальних заходів і “підпадають під категорію злочинів, пов’язаних з обходом санкцій”.
Документ встановлює узгоджені визначення порушень, зокрема:
- відмову від заморожування коштів;
- недотримання заборони на поїздки чи ембарго на постачання зброї;
- переказ коштів підсанкційним особам або ведення бізнесу з державними підприємствами підсанкційних країн.
Під це визначення підпадають також надання фінансових послуг і юридичних консультацій.
У резолюції йдеться, що прибутки, отримані внаслідок порушення обмежувальних заходів, мають стати об’єктом конфіскації.
— Якщо ці конфісковані активи пов’язані з російською воєнною агресією проти України (…), то вони або доходи, отримані від їх ліквідації, повинні стати внеском для відбудови України, – наголошується в документі.
Директива забезпечує стримувальний ефект покарання за порушення та обхід санкцій, перетворюючи їх на кримінальні злочини, які передбачають тюремне ув’язнення на строк до п’яти років у всіх державах-членах.
Резолюція зобов’язує кожну країну-члена ЄС створити спеціальний орган, який займатиметься координацією та співпрацею між національними правоохоронними органами та інституціями ЄС, які відповідають за втілення санкцій.
Також уточнюється, що гуманітарна допомога або підтримка основних людських потреб не повинні вважатися порушенням санкцій.
Водночас, ця резолюція ще має бути офіційно схвалена Радою ЄС, перш ніж вона зможе стати законом. Вона набуде чинності через 20 днів після публікації в офіційному журналі ЄС, після чого у країн-членів буде один рік, щоб перенести його в національне законодавство.
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.