-0.7 C
Kyiv
Середа, 18 Грудня, 2024

Лікарня швидкої допомоги у Дніпрі має сучасний реперфузійний центр | Новини Дніпра
(dnepr.express)

Найпопулярніші

Перше в Україні спеціалізоване інфарктне відділення було відкрито у 1968 році на базі Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Дніпра. У 2021 році на цьому ж місці запрацював оновлений реперфузійний центр, де 24/7 професіонали надають допомогу пацієнтам з інфарктом міокарда. Про роботу центру та як скористатися його послугами повідомляє “Дніпро Оперативний” з посиланням на “ДніпроTV“.

За словами завідувачки відділенням інтервенційної діагностики та перкутанної терапії Анастасії Скромної, центр запустили досить активно, але повномасштабна війна внесла свої корективи. 

“З початком війни було дуже важко з розхідним матеріалом, з усім. І ми зробили максимально все, щоб не зупинитися, щоб продовжувати надавати допомогу. Адже ми вважали, що це наш обов’язок. Можна сказати – наш фронт. Тому ми рятуємо пацієнтів з інфарктом міокарда, які надходять терміново до лікарні швидкої допомоги”, – розповіла лікарка.

У відділенні функціонує сучасна рентген-операційна з апаратом, який називається ангіограф. Він складається зі столу, на який кладуть пацієнта та арки у формі літери Ц з вмонтованим рентген-випромінювачем. Дана арка здатна повертатися, аби подивитися серце під різними кутами. Щоб працювати у операційній з ангіографом лікарі одягають захисні костюми вагою 12 кілограм. Крім того, всі хто працюють у таких операційних відносяться до категорії “А”. Тобто людей, які працюють з рентгеном під іонізуючим випромінюванням.

Реперфузійний центр має необхідне обладнання для сучасного лікування інфаркту. Саме тому пацієнти отримують правильне лікування у короткий термін. 

“В межах до тижня нам вистачає вирішити питання з надання усієї необхідної медичної допомоги та подальших рекомендацій. Завдання пацієнта потім просто ці рекомендації виконувати”, – розповів завідувач реперфузійним центром Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Андрій Іванов.

Лікарі кажуть – інфаркт молодшає, а причина цьому паління. 90% хворих у віці до 40 років – курці. 

“Багато молодих, це лякає. Наші пацієнти і 30-річні, і 40-річні – теж наш вік. Один із факторів – куріння, рідко коли пацієнт з раннім атеросклерозом, щоб він не був курцем”, – каже Андрій Іванов.

Як потрапити на лікування до центру 

Записатися на прийом не вийде, адже це ургентна служба, яка працює 24/7. Але потрапити до центру не складно, це можна зробити за направленням сімейного лікаря, через швидку допомогу або ж самостійно прийти до лікарні зі скаргами на біль у серці.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що в Україні зростуть ціни на автострахування для виїзду за кордон. А також писали про те, що у Кривому Розі кількість постраждалих від ракетної атаки окупантів зросла.

Дніпро оперативний

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини