5.4 C
Kyiv
П’ятниця, 20 Грудня, 2024

Путін хоче створити ядерну енергетичну установку у космосі — подробиці від ЗМІ
(news.telegraf.com.ua)

Найпопулярніші

Ядерну енергетичну установку використовують для вироблення електроенергії у космосі

Президент Росії Володимир Путін провів нараду із членами Уряду. Однією з тем обговорення стало створення ядерної енергетичної установки у космосі, яку Путін назвав пріоритетною.

Про це повідомляють росЗМІ із посиланням на виступ російського президента. Путін підкреслив, що цей напрямок насамперед має бути забезпечений фінансуванням.

“Створення ядерної енергетичної установки в космосі — пріоритетний напрямок. Воно має бути забезпечене фінансуванням”, — сказав він.

Путін доручив уряду приділити цій темі особливу увагу, щоб у майбутньому ядерну енергетичну установку в космосі можна було використати “для вирішення тих завдань, які можуть і мають вирішуватись за допомогою цих технологій”. Також він доручив розібратися із супутніми питаннями, які можуть перешкодити створенню цієї установки.

Ядерні енергетичні установки — це пристрої отримання теплової, електричної чи механічної енергії під час ядерної реакції. Їх використовують як джерело електричної енергії космічних апаратів. Вони бувають радіоізотопні термоелектричні (РІТЕГ) та термоемісійні.

Перший тип — найпоширеніший варіант використання ядерної енергії в космосі. На відміну від ядерних реакторів, що використовують керовану ланцюгову реакцію, РІТЕГ використовує теплову енергію природного розпаду радіоактивних ізотопів, і керувати цим процесом не можна.

Цей пристрій складається з двох основних компонентів: джерела тепла, що містить радіоактивний ізотоп, і твердотільних термопар — злютованих разом пластин з різних металів, одна з яких на місці злюту нагрівається, щоб через температуру виник електричний струм. Термопари перетворюють теплову енергію на електричну. Вихідна потужність у них дуже невелика (до декількох сотень ват) при невеликому ККД. Термоемісійне перетворення в порівнянні з термоелектричним дозволяє збільшити ККД, підвищити ресурс та покращити масогабаритні характеристики енергоустановки та космічного апарату в цілому.

Раніше “Телеграф” розповідав про те, що у Кремлі розповіли, коли застосують ядерну зброю. Прессекретар Путіна Дмитро Пєсков заявив, що вважає вкрай небезпечною нібито “рутинізацію” теми ядерної війни на Заході.

Телеграф

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини