2.1 C
Kyiv
Середа, 18 Грудня, 2024

російські силовики відпустили активіста Дудакова після затримання – КРЦ
(www.radiosvoboda.org)

Найпопулярніші

У окупованому Криму російські силовики відпустили кримськотатарського активіста Едема Дудакова, якого затримали 13 березня в Бахчисараї після обшуку в його будинку. Про це повідомив того ж дня Кримськотатарський ресурсний центр.

«Російські окупанти в Криму відпустили делегата Курултаю кримськотатарського народу, члена Ревізійної комісії Курултаю Едема Дудакова. Зараз він перебуває вдома», – йдеться в повідомленні.

Як зазначили у КРЦ, після затримання Дудакова відвезли до кримського управління ФСБ у Сімферополі, де тримали кілька годин.

Як повідомляла «Кримська солідарність», обшук у будинку Дудакова розпочався близько сьомої години ранку 13 березня. Російські силовики перестрибнули через паркан і відчинили ворота, а потім розбили скляні вхідні двері. Після обшуку активіста відвезли до Управління ФСБ.

Читайте також: Колишній українській спортсменці загрожує 12 років тюрми за збір коштів для армії РФ у Криму – прокуратура

Едем Дудаков – кримськотатарський активіст, делегат Курултаю кримськотатарського народу та колишній глава кримського Рескомітету у справах національностей. Після російської анексії Криму Дудаков став відомим як «захисник Ханського палацу». Активісти стверджують, що в результаті російської «реставрації» зникають автентичні елементи будівель, а самі будинки приходять в аварійний стан.

Два року тому, у лютому 2022 року, до будинку делегата Курултаю кримськотатарського народу Едема Дудакова прийшли з обшуком оперативники з Центру протидії екстремізму РФ. Пізніше його заарештували на 10 діб за адмінпротоколом про «розпалювання ненависті» через коментар 2017 року у фейсбуці.

Після оголошення про анексію Криму в 2014 році російська влада почала масово переслідувати на півострові кримських татар. Кримінальні справи проти них часто відкривають за статтями про тероризм лише на підставі знайденої під час обшуків релігійної літератури.

На даний момент під арештом і у тривалому ув’язненні перебувають кілька сотень людей. Більшість із них визнані міжнародними правозахисними організаціями політичними в’язнями.

Радіо Свобода

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини