В німецькому Нюрнберзі знайшли найбільше поховання в Європі жертв чуми. Поховання охоплюють кінець 15-го – початок 17-го століть.
Про це пише Аncient origins.
Читайте також: Нагадує долар: у Туреччині знайшли незвичайну скам’янілість
Повідомляється, що археологи, які спочатку мали намір оглянути територію для будівництва нових житлових будинків, натрапили на найбільш масоване похованням, яке коли-небудь було знайдене в Європі. Було розкопано понад тисячу скелетів жертв чуми.
Археологи виявили вісім масових могил, наразі повністю досліджено три. Вчені звертають увагу на незвичайний зелений відтінок кісток – як результат багатовікового впливу оксиду металу (включаючи мідь). Розкопки виявили жахливі подробиці масових поховань. Тіла були щільно упаковані шарами, дорослі часто сиділи, а немовлята заповнювали проміжки, що є свідченням гострої потреби в просторі.
Могили вказують на різний час поховання. Як показало дослідження, поховання охоплюють кінець 15-го – початок 17-го століть. Цей часовий проміжок узгоджується зі спалахами чуми в Нюрнберзі, подіями, які спустошили місто та змусили створити процедури екстреного поховання через велику кількість жертв.
Нюрнберг постраждав від трьох великих і кількох менших спалахів чуми між 16 і 17 століттями, убивши 5 000 у 1533 році, 10 000 у 1563 і 15 000 у 1634 році.
Вважається, що “чорна смерть” загалом була бубонною чумою, одним із трьох типів дуже інфекційних захворювань, відомих просто як чума. Його викликають бактерії Yersinia pestis. Бубонна чума поширювалася і поширюється переважно блохами.
Нагадаємо, на заході Туреччині знайшли гробницю римської епохи, якій близько 2000 років.
- Вас також може зацікавити:
В Туреччині археологи виявили унікальну римську мозаїку: артефактам близько 1,5 тисячі років, фото
Сфінкс, лев та Дерева Життя: археологи показали фото унікальної знахідки, якій 2800 років
В Туреччині чоловік випадково виявив підземне місто під своїм будинком: фото