4
Варіант гена, який впливає на функцію скелетних м’язів, міг захистити людей від більш низьких температур, коли вони мігрували з Африки в Європу більше 50 тис. років тому. Таке припущення висловлюється в дослідженні.
Відомо, що варіант гена ACTN3 з втратою функції (LOF) призводить до втрати білка скелетних м’язів, званого альфа-актиніном-3, і стає більш поширеним у міру того, як сучасні люди переїжджають в більш холодне середовище. Тепер дослідники показують, що дефіцит альфа-актиніну-3 покращує переносимість холоду у людей за рахунок підвищення м’язового тонусу.
“Наше дослідження показує поліпшену переносимість холоду у людей, позбавлених альфа-актиніну-3. Це було б еволюційною перевагою для виживання при переїзді в більш холодний клімат”, – розповідає співавтор дослідження Хокан Вестерблад з Каролінського інституту. “Наша робота також підкреслює величезне значення скелетних м’язів як генератора тепла для людини”.
В рамках дослідження вчені занурили 42 здорових дорослих чоловіків у віці від 18 до 40 років з lof варіантом гена ACTN3 і нормально функціонуючим геном у воду температурою 14 градусів за Цельсієм на 20 хвилин. Вони перемежовувалися 10-хвилинними паузами. В цілому вплив тривав дві години.
69% учасників з варіантом LOF вдалося підтримувати температуру свого тіла вище 35,5, в той час як серед людей з працюючим генам це вдалося тільки 30%.
Джерело uapress.kyiv.ua