-0.7 C
Kyiv
Середа, 18 Грудня, 2024

Чим підживити туї навесні: поради для швидкого росту
(life.fakty.com.ua)

Найпопулярніші

Ці рослини допомагають відчувати літо на подвір’ї протягом усього року. Вони вічнозелені, красиві та досить екзотичні. Як доглядати за туями, чим підживити їх навесні, а також про правильну техніку внесення добрив – Фактам ICTV розповів наш постійний експерт із захисту рослин Олексій Колесник.

Особливості туї та догляду за ними весною

Туї належать до деревних і вічнозелених рослин. Вони мають щільну крону та входять до родини кипарисових. Туї мають гарний вигляд у будь-яких садових композиціях.

– Туї – це деревні, вічнозелені рослини, які представлені великою кількістю видів, форм і кольорів, що робить їх чудовим елементом декорації у будь-яких рослинних композиціях, – каже Олексій Колесник.

Молоді туї покриті колючими голчастими листками, які з плином часу змінюються лусковидними листочками, що поширюють характерний аромат. Більшість видів утворюють шишки.

Зараз дивляться

Фото: Pixabay

Добре дренований ґрунт, достатня кількість сонячного світла та правильний полив важливі у догляді за туями. Це все допомагає стимулювати ріст рослини. Також необхідно проводити обрізку дерев.

– Передусім навесні потрібно вдатися до санітарного та формувального обрізання. Під час цього важливо видалити всі хворі, замерзлі чи сухі гілки, – говорить наш постійний експерт із захисту рослин Олексій Колесник.

Навіщо підживлювати туї навесні

Підживлювати туї варто для  здорового та швидкого росту.

До того ж, як зауважує наш експерт, правильна техніка внесення добрив під туї навесні допоможе їм швидше відновитися після зимівлі, наростити нову хвою та краще протистояти хворобам і шкідникам.

Як часто підживлювати туї

Підживлювати вічнозелені дерева потрібно навесні та влітку. З червня по серпень туї необхідно підгодовувати, якщо цього не зробили навесні.

Як правило, влітку проводиться позакореневе внесення добрив за допомогою обприскування надземної частини.

Підживлювати тую у горщику у весняно-літній період потрібно один раз на місяць.

Коли підживити туї навесні для швидкого росту

Вносити добрива під туї навесні треба у період активної вегетації, а це, як правило, березень-квітень.

– Найкращий період для перших підживлень туй – це кінець березня – початок квітня, коли рослина тільки починає виходити із зимівлі, – розповідає наш постійний експерт із захисту рослин Олексій Колесник.

Ще один орієнтир, який вкаже, що туї можна підгодовувати, – поява нових пагонів.

Чим підживити туї для здорового та швидкого росту

Для підживлення туї обирайте комплексні добрива, а також органо-мінеральні препарати для хвойних рослин.

– Для туй навесні найкраще обрати комплексні мінеральні чи органо-мінеральні види добрив для хвойних рослин, – говорить Олексій Колесник.

Перший вид може швидко забезпечити потребу рослини в азоті, фосфорі, калії, магнії, залізі та багатьох інших мікроелементах. Тож якщо верхівка туї почала жовтіти – це пряма потреба до внесення добрив з магнієм і калієм.

Помітили, що у деяких пагонах змінився колір – спочатку вони пожовтіли, а згодом посвітлішали до білого? Отже, рослині не вистачає заліза.

Азотні препарати застосовують, якщо туя досить повільно росте або як стартову підгодівлю для ослаблених саджанців.

Однак пам’ятайте, що засоби, багаті на елементи, зазначені вище, можуть підвищувати кислотність ґрунту. Загалом це не є проблемою для хвойних рослин, але варто стежити, щоб цей показник не перевищував рівень 5 pH.

– Органо-мінеральні добрива здатні забезпечити рослину необхідними амінокислотами, полісахаридами, вітамінами та мікро- й макроелементами, хоча останніх можуть містити значно менше, ніж мінеральні види добрив, – зазначає наш постійний експерт із захисту рослин Олексій Колесник.

Як правило, до органічних добрив входять торф, гній і різні типи компосту. Нерідко садівники застосовують зелені добрива – сидерати, які покращують ґрунт і підвищують його родючість.

Якщо ж потрібно наситити ґрунт біля вічнозелених рослин корисними мікроелементами, підживлюйте туї мікродобривами. Зазвичай таку підгодівлю роблять на другий рік після посадки рослини.

Як підживлювати туї навесні

Вносити добрива під туї досить легко. На практиці є два способи підживлення цих рослин – кореневий і позакореневий.

– Для проведення кореневого підживлення розчиніть добриво у воді згідно з інструкцією від виробника. Зазвичай, концентрація повинна становити від 1 до 2,5 грама на 1 літр води, в залежності від виду добрива та розміру рослини, – розповідає наш постійний експерт із захисту рослин Олексій Колесник.

Після того, як ви приготували розчин, полийте ним туї якраз під корінь. Далі необхідно розпушити ґрунт і добре зволожити землю під деревом. Це допоможе добриву розчинитися.

Фото: Pixabay

Такий спосіб внесення є найпростішим, він практично не залежить від погодних умов. Збагачувати рослини добривами можна у вітряну, похмуру, сонячну погоду.

Однак у цього типу підгодівлі є значний недолік – засвоюється лише 20% поживних речовин. Тобто 80% добрив просто розчиняються в ґрунті та годують бактерії і бур’яни.

Через це другий спосіб підживлення туї  – позакореневий, вважають ефективнішим методом, аніж попередній.

Застосовуючи його, розчин розпилюють із пульверизатора просто на хвою й пагони туї. Проводити обробку потрібно ввечері, бажано в безвітряну та ясну погоду. За прогнозом опадів не повинно бути у найближчі 2-3 дні.

– Листові підкормки проводяться вранці або ввечері, коли інтенсивність сонячного світла мінімальна, ретельно обприскуючи зелені частини рослин, – зауважує наш експерт.

Саме позакореневий спосіб забезпечує максимальне засвоєння поживних речовин  – аж до 80%.

До речі, раніше Факти ICTV писали, коли і чим кропити плодові дерева навесні, які препарати варто обирати для обприскування рослин і як проводити процедуру.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

ФАКТИ

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини