2.1 C
Kyiv
Середа, 18 Грудня, 2024

Сьогодні у Черкасах пройде акція пам’яті про трагедію маріупольського драмтеатру | Про Все
(provce.ck.ua)

Найпопулярніші

Акція пам’яті жертв трагедії відбудеться сьогодні, о 16.00, біля Черкаського музично-драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка.

Її проводять Центр підтримки переселенців “ЯМаріуполь. Черкаси” спільно з Черкаським академічним музично-драматичним театром імені Т. Шевченка. Запрошують усіх небайдужих містян та внутрішньо переміщених осіб.

Після завершення акції переселенці з Маріуполя зможуть безкоштовно відвідати виставу «Лісова пісня». Акція зі вшанування пам’яті жертв трагедії Драмтеатру пройде у всіх містах, де є центри “ЯМаріуполь”.

Нагадаємо: З перших днів повномасштабного вторгнення росіяни обстрілювали Маріуполь, але з 9 березня 2022 року почалися страшні ворожі авіанальоти. Люди, які залишилися в місті, не мали доступу до води та їжі, а виїхати їм часто не дозволяли російські військові. Прихистком для багатьох стала будівля Драматичного театру. Але у сховищі театру мала змогу розміститися невелика кількість людей, тому маріупольці жили на поверхах театру, у коридорах, а ще в залі та просто на сцені.

Побут в театрі був організований небайдужими людьми: створили окремі «служби», які стежили за запасами води та їжі, готували на польовій кухні, заготовляли дрова, підживляли багаття, надавали медичну допомогу, підтримували чистоту. В якийсь час в театрі перебувало понад 2000 людей. 14 березня 2022 року з’явилася інформація про можливість виїзду з оточеного Маріуполя, і люди на власних автівках намагалися вирватися з пекла облоги.

16 березня 2022 року російський літак скинув дві надпотужні авіабомби на будівлю Маріупольського драмтеатру. У результаті, за різними даними, загинули від 300 до 600 мирних жителів, які переховувались там від обстрілів. Убивць не зупинив великий напис «Дети» на площі перед будівлею.

Російський авіаудар по Драмтеатру Маріуполя зруйнував його центральну частину, а уламками завалило вхід у бомбосховище, яке знаходилося в будівлі. Розбирати завали та надавати медичну допомогу фактично не було можливості, тому що обстріли міста не вщухали ні на хвилину. Точну кількість жертв, які загинули внаслідок авіаудару по Драмтеатру в Маріуполі, складно назвати й досі. Російські окупанти не розбирали завали будівлі, а цинічно знесли все, аби приховати сліди своїх злочинів.

Драмтеатр став символом руйнівної та жорстокої війни проти мирних людей, свідченням воєнного злочину росіян.