2.1 C
Kyiv
Четвер, 19 Грудня, 2024

Запорізькому міському об’єднанню художників Колорит виповниться 30 років – історія вернісажу на фонтані
(zprz.city)

Найпопулярніші


Запорізькі художники відзначили ювілей свого об’єднання біля фонтану великою виставкою – фото

Роботи художників міського об’єднання «Колорит» найчастіше можна побачити на вернісажі біля фонтану на площі Маяковського, під час повномасштабної війни – у вихідні. Але зазвичай раз на рік, наприкінці зими – на початку весни, їхня виставка відкривається у Виставковій залі Спілки фотохудожників або фотоклубі.

Читайте також: 62 роки тому запорізькі художники офіційно об’єднались – історія

Запорізький вернісаж у фотоклубі, який нещодавно відкрили – непересічний, тому що виставку присвятили 30-річчю “Колориту”. Й традиційно – рідному місту. Експозиція, традиційно, строката. В ній беруть участь 30 художників, представлено багато нових картин і графіки. На презентації побували журналіст та фотограф zprz.city.

З чого все починалось

Вперше запорізькі художники вийшли з картинами на вулицю 1987 року, у розпал перебудови. Тоді стояли навпроти фонтану на площі Маяковського – біля книгарні «Сучасник». Тепер там розміщується Туристичний інформаційний центр і, до речі, на фасаді теж розміщають картини – роботи українських художників з серії “Плакати воєнного часу”.

Ідея вийти з роботами на вулицю належала засновнику та першому голові «Колориту» Юрію Гапонову. Про це він розповідав автору цих рядків. На жаль, Юрія Івановича вже немає в живих.

Біля фонтану митці почали виставлятися з 1992 року. Ідея вернісажу на фонтані на площі Маяковського, за словами Юрія Гапонова, належала першому заступнику голови Орджонікідзевського райвиконкому Анатолію Світлицькому.

“Ми оформили документи та вийшли з картинами, я очолював групу з 14 художників. Це було восени 1992 року. А вже потім, 28 квітня 1994 року, зареєстрували “Колорит”, – згадував Юрій Гапонов.

1999 року об’єднання “Колорит” відкрило свою некомерційну галерею, яка пропрацювала, мабуть, пару років.

З площі Маяковського художники тимчасово пішли, коли там проводили реконструкцію (з 2001 до 2004 рік). Тож, на початку 2000-х років кілька років вернісаж розміщувався на площі Фестивальній, біля готелю «Інтурист». 2004 року повернулися до Фонтану Життя на “Маяковського”. Сильна сторона виставок-продажів біля фонтану – різноманітні речі декоративно-ужиткового мистецтва, сувеніри.

У живопису “на фонтані” переважає те, що затребуване покупцями – реалізм. Але на виставці у фотклубі, де представлені картини, малюнки, панно, набагато більше різноманітності.

У нашому місті також є громадська організація “Запорізький колорит”, яку очолює екс-голова “Колориту” Наталія Бабенко, що об’єднує майстрів декоративно-ужиткового мистецтва. Деякі їх роботи можна побачити “на фонтані” й у будні дні.

“Колорит” сьогодні

Сьогодні “Колорит” налічує близько 90 членів – художників (професіоналів, серед яких є й відомі, та аматорів), майстрів декоративно-ужиткового мистецтва. До повномасштабної війни було 150 людей. Є серед художників й захисники нашої країни. Про це розповіла художниця, учасниця виставки Олена Сауріна, яке наразі є головою “Колорита”.

Заступниця голови “Колориту”, художниця Ольга Харьякова нагадала, що об’єднання також займається благодійною діяльністю — дарували твори дитячим лікарням, школам, Запорізькому госпиталю, 55-й артбригаді, передавали на благодійний аукціон в підтримку тяжкохворих журналістів.

“Усього в 2013 по 2022 рік ми подарували 421 роботу”, – каже Ольга.

Також важливою і яскравою подією “Колорита” у воєнному Запоріжжі став проєкт  «Арт-підтримка». Влітку 2022 року у фотоклубі проводили виставку, а у вихідні там була жива музика, майстер-класи (все – безкоштовно). Виставка-продаж робіт запорізьких художників і фотохудожників проходила на підтримку Запорізького військового шпиталю. В принципі, всі благодійні акції “Колориту” у воєнний час – це продовження проєкту “Арт-підтримка”.

***

Виставка об’єднання “Колорит” працюватиме у фотоклубі (пр. Соборний, 159) місяць.

За словами Олени Сауріної, виставка працює з 10.00 до 17.00, у суботу з 11.00 до 17.00, вихідні – неділя, понеділок.

Читайте також: Запорізькі музейники презентували експонати королівській родині у Швеції – ексклюзивні подробиці, фото

Вхід безкоштовний.

Телефони для довідок 067-266-09-71, 067-989-27-90.

Ми писали, що на найближчій сесії Запорізької міської ради планують прийняти рішення про перейменування низки вулиць у різних районах Запоріжжя. Також планують перейменувати площу Маяковського – вона стане майданом Митців.

Ще ми розповідали, куди піти у Запоріжжі найближчими днями – афіша культурних івентів.

Фото Євгенія Свєтлова та зі сторінки об’єднання “Колорит” у фейсбуці


ZPRZ.CITY

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини