-0.7 C
Kyiv
Середа, 18 Грудня, 2024

Чим підживити полуницю весною: поради та засоби для багатого врожаю
(life.fakty.com.ua)

Найпопулярніші

Полуниця покращує пам’ять та настрій, але це досить недешева ягідка навіть у сезон. Тож прекрасне рішення – вирощувати її у себе на городі. Так матимете доступ до джерела поживних речовин, не виходячи з дому. А щоб урожай порадував, не забудьте підживити полуницю навесні. Які препарати краще обрати для цього та як правильно проводити маніпуляцію – пояснює наш постійний експерт із захисту рослин Олексій Колесник.

Навіщо підживлювати полуницю весною

Полуниця або садова суниця – одна з найпопулярніших ягід в українських садках. Аби мати гарний врожай потрібно протягом сезону доглядати кущики. Вони люблять безвітряні ділянки, багато світла та сонця, оптимальний полив, пористий і пухкий ґрунт. Крім того, полуниця потребує підживлення.

Підгодовування полуниці навесні дає купу переваг, починаючи від стимуляції росту кореневої системи рослини і закінчуючи підвищенням її стійкості до хвороб та шкідників.

Зараз дивляться

– Підживлення полуниці навесні сприяє її пробудженню після зимівлі, скорішій активації росту кореневої системи, стимулює ріст надземної частини, підвищує стійкість до хвороб, покращує якість ягід та підвищує врожайність, – розповідає Олексій Колесник.

Однак не намагайтеся компенсувати підживленням відсутність іншого догляду. Полуницю потрібно також обробляти, аби захистити ягідку від хвороб і шкідників, а також покращувати стан ґрунту за допомогою мульчування.

Ну і, звісно, не забувати про регулярні поливи полуниці, якщо хочете отримати гарний врожай.

Коли підживлювати полуницю весною

Деякі садівники вважають, що за весь вегетаційний період полуницю необхідно підживлювати тричі — восени, навесні та влітку. Така потреба, на їх думку, викликана тим, що ягідка росте на одному й тому самому місці декілька років, що призводить до збіднення ґрунту навколо рослини.

Фото: Рixаbay

Інші господарі впевнені, що вистачить однієї підгодівлі полуниці. Тут немає правильної відповіді, оскільки це все досить індивідуально і залежить від стану ґрунту, в який висаджено полуницю.

Отже, навесні підживлення полуниці починають, коли на дворі встановилась стабільна тепла погода.

– Підгодовування полуниці навесні можна розпочинати у першій половині квітня, при температурі не менше +10°C, – каже наш постійний експерт із захисту рослин.

Влітку підживлення полуниці проводять після того, як урожай вже зібраний, а восени – у вересні та жовтні.

Чим підживити полуницю весною

Полуниця дуже любить азот, калій та фосфор, різні амінокислоти.

Фосфор необхідний для молодих паростків для повноцінного розвитку.

– Перші підкормки полуниці варто провести фосфорним та збалансованим добривом. В якості фосфорного я використовую суперфосфат, він сприяє розвитку кореневої системи, а у майбутньому і формуванню квітів, – говорить Олексій Колесник.

Однак тут важливо не перевищити допустиму інструкцією концентрацію, оскільки це може призвести до пошкодження рослини.

– Але з фосфорними добривами особливо важливо не перевищувати рекомендовані концентрації, інакше рослини можуть отримати серйозні пошкодження, – каже наш постійний експерт із захисту рослин.

Калій покращує кореневу систему, стимулюючі розростання розетки, а також збагачує смакові якості ягід – вони стануть солодшими.

Азот потрібно використовувати лише у збалансованому вигляді. Полуниця добре вбирає його, тож якщо її перегодувати, може збільшитися не кількість ягідок, а листя. До того ж, плоди наситяться нітратами чи взагалі зникнуть.

Аби збагатити ґрунт вищеозначеними речовинами, обирайте збалансовані NPK добрива.

– Збалансовані NPK добрива містять у своєму складі фосфор, калій та азот, найбільш необхідні рослинам елементи, в рівних пропорціях, – додає Олексій Колесник.

Також можна підгодовувати полуницю органічними речовинами, як-от курячим послідом чи золою. Як правило, останнім полуницю підживлюють під час посадки.

Які б засоби для підживлення ви не використовували, завжди орієнтуйтесь на їх якість та обирайте перевірених виробників.

Як правильно підживлювати полуницю навесні

Аби підгодовування полуниці вдалося, потрібно дотримуватися правильної послідовності дій та знати певні нюанси.

  • Крок 1. Обираємо час

Вносити добрива варто лише при температурі ґрунту вище +9°C. Процедуру проводьте ввечері або в похмуру погоду. Якщо на дворі сонечко, маніпуляцію краще здійснювати рано-вранці або пізно ввечері.

Також варто попередньо зволожити грядки. Бажано, якщо на вулиці довго не було опадів, провести полив за добу до підживлення полуниці.

  • Крок 2. Визначаємося із добривом

Для найбільш ефективного підживлення полуниці необхідно знати, скільки років рослині. Наприклад, у перший рік життя ягідки, якщо під час її посадки ґрунт збагачували золою, її підгодовувати не треба.

На другий рік можна підживлювати рослину як мінеральними, так і органічними добривами, третього року полуницю підгодовують мінеральними добривами. Надалі чергують мінеральні добрива з органічними.

– Найкраще підживлювати полуницю рідкими добривами, – говорить наш постійний експерт із захисту рослин.

  • Крок 3. Підготовлюємо кущі та ґрунт

Спершу підготуйте кущі — з них потрібно прибрати засохле листя, вуса, мульчу. Землю варто добре розпушити сапкою.

  • Крок 4. Дотримуємося дозування

Більшість мінеральних добрив вноситься з розрахунку 1-2 грама на один кущ полуниці. Тож розведіть обраний препарат у воді, згідно інструкції від виробника, та ретельно перемішайте.

  • Крок 5. Полити кущики добривом

Після того, як живильний розчин буде готовий – полийте ним полуницю.

Догляд за полуницею після підживлення

Після підживлення полуниці регулярно оглядайте її на предмет підсихань чи інших ознак переудобрення. Вчасно проводьте поливи звичайною водою, не допускаючи пересихання ґрунту.

І пам’ятайте, що недогодовування для полуниці краще надлишку добрив, оскільки це може позначитись на користі та смаку полуниці. Однак слідкувати за вчасною компенсацією нестачі поживних елементів також треба.

До речі, раніше Факти ICTV писали, чим підживлювати тюльпани навесні, який час для цього краще обрати, а також давали покрокову інструкцію.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

ФАКТИ

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини