2.1 C
Kyiv
Середа, 18 Грудня, 2024

Лебедине озеро в СРСР крутили, коли помирав генсек або відбувалися інші заворушення
(news.telegraf.com.ua)

Найпопулярніші

Радянське ТБ ніколи не було взірцем веселощів та оригінальності

Всі, хто хоч трохи пожив у Радянському Союзі, пам’ятають дні, коли по всім телеканалам показували виключно балет “Лебедине озеро”. Робили це у періоди, коли помирали генсеки СРСР, а саме Брежнєв, Андропов та Черненко. Та найяскравіші спогади про балет звісно у тих, хто пережив розвал країни — в серпні 1991-го “Лебедине озеро” можна було вивчити до найдрібніших деталей, адже його показували три дні й без перерви.

Увімкнувши телевізор і побачивши балет, пересічний мешканець Радянського Союзу одразу розумів — в країні щось сталося. Так, вперше балет включили в ефірі телебачення у 1982 році, коли помер генсек Леонід Брежнєв.

Балет “Лебедине озеро”

В той день, згідно з програмою, мали показувати великий концерт до Дня міліції. Але замість нього на екранах телевізорів, на кожному телеканалі (вони називалися “програмами”), з’явився балет “Лебедине озеро”. Примітно, що потім традицію підхопили й саме цей балет включали в ефір у день смерті наступних генсеків — Юрія Андропова та Костянтина Черненка.

Чому крутили балет?

Вважається, що в дні коли змінювалася влада або траплялися протести, підігрівати інтерес до політичних тем Кремль вважав небезпечним, тому з ефірної сітки вилучалися всі передачі новин. Розважальні програми виключалися з мовлення тому, що веселитися в дні, коли, наприклад, помер генсек, вважалося “негожим”. А от балет вважався чимось безсмертним і класичним, а також абсолютно нейтральним і, в певному сенсі, заспокійливим.

Чому обрали саме “Лебедине озеро”? Почнемо з того, що радянське ТБ, в принципі, не було взірцем веселощів та оригінальності. Подивіться, що пропонувалося дивитися по телевізору на новорічні свята.

ТВ-програма у Радянському Союзі на новорічні свята

Тобто, насправді балет показували постійно і без жодного приводу. А щойно помирав черговий Брежнєв, змінювалася влада чи траплялися протести — кількість балетів просто збільшувалася.

Щодо балету “Лебедине озеро”, то він вважався золотою класикою і був дуже популярним в СРСР. Напевно, саме тому під час перевороту у 1991-му році, “Лебедине озеро” не зникало з екранів протягом трьох днів.

Також існує думка, що вперше показувати народу “Лебедине озеро” у день смерті генсека вирішили тому, що Чайковський закінчив роботу над твором у поминальний тиждень після Великодня. Можливо, саме тому знаменитому балету судилося стати символом великих потрясінь в СРСР.

Раніше “Телеграф” розповідав про те, навіщо в СРСР телевізори накривали серветками чи тканиною. Це незвичайне дизайнерське рішення, яке сьогодні виглядає щонайменше дивно, мало свій сенс.

Телеграф

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини