3.7 C
Kyiv
Середа, 18 Грудня, 2024

Чи повернуться українські біженці з Польщі — опитування
(sumypost.com)

Найпопулярніші

Близько 43% українців, які перебувають у Польщі, кажуть, що важко визначитися з планами щодо подальшого повернення в Україну. Ці відомості опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal.

Ще 19% сказали, що планують залишитися у Польщі, 15% – не приїдуть у найближчі п’ять років, 13% – повернуться протягом пів року, а 10% – протягом року.

Як змінилися плани українців за рік

У квітні минулого року в агенції проводилося аналогічне дослідження. На той час 36% українців планували лишитися у Польщі, 7% – мали на меті переїхати з Польщі в іншу країну, 55% – планували повернутися в Україну.

Водночас 82% громадян, які планували повертатися на батьківщину, відповіли, що приїдуть в Україну після перемоги.

– Дослідження показує, що кількість тих, хто однозначно планував залишитися у Польщі, зменшилася на 17%, порівняно з минулим роком. Це гігантська цифра, з огляду на кількість українців, що живуть у Польщі. Гарна новина для України полягає у надії на повернення великої кількості людей.

Але питання щодо мотивації людей повернутися на батьківщину – це завдання із зірочкою для українського уряду. Найбільше працювати треба з людьми, які досі вагаються, – зазначив засновник міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal Євген Кіріченко.

Скільки часу перебувають в Польщі

В аналітичному центрі запитали українців, як довго вони перебувають у Польщі. Близько 36% приїхали до Польщі менш ніж рік тому, 25% – у Польщі вже два роки, 15% – від одного року до двох, 10% – близько трьох років, по 7% – чотири та п’ять років відповідно.

Аналітики звертають увагу на 25% українців, які приїхали у Польщу близько двох років тому.

За їхнім припущенням, ця цифра демонструє кількість біженців, які виїхали з України на початку повномасштабної війни. Інші – це люди, які приїжджають до Польщі працювати.

Скільки українців повернеться додому з Польщі – опитування

Чому приїхали до Польщі

Ключовими мотивами, які підштовхнули приїхати до Польщі, стали рівень заробітних плат – 30%, відчуття небезпеці в Україні – 27%, переконання друзів – 10%, бажання возз’єднатися з родиною – 9%. Близько 24% відмовилися відповідати на питання.

Опитування проводилося методом електронного анкетування з грудня 2023-го до березня 2024 року, в якому взяли участь 1 150 українців у Польщі.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

The Sumy Post

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини