Про те, що подібні дії російської влади пов’язані з прагненням держави-терориста скоротити обсяг іноземних, особливо західних, зв’язків у своїй економічній сфері, пише «НБН», посилаючись на офіційний X-акаунт Міноборони Великої Британії.
Як стало відомо аналітикам військової розвідки Британії, з моменту повномасштабного вторгнення РФ в Україну в лютому 2022 року, Москва взяла під держконтроль щонайменше 180 компаній, вартість яких, судячи з усього, сумарно сягає близько 11,5 млрд доларів США.
Крім того, російський уряд продумано перерозподіляє активи на користь місцевого бізнесу, афілійованого з Кремлем, зокрема, винагороджуючи «еліту», яка відкрито підтримує війну в Сирії та Україні.
У Міноборони Великої Британії додали — така «деприватизація» або просто «націоналізація», схоже, пов’язана із закликом російського диктатора Володимира Путіна в його зверненні до місцевого соціуму в лютому 2024 року, щодо формування «нової націоналістичної еліти». Також нарощування витрат на оборонний сектор різко посилило фінансовий тиск на РФ, внаслідок введення економічних санкцій і подальшого відпливу капіталу з Росії.
Таким чином, РФ, найімовірніше, встановлює максимально можливий контроль над компаніями в «стратегічних» галузях, насамперед, в обороні.
Раніше ми писали про те, що британська розвідка називала кількість солдатів, яких РФ щомісяця кидає «в топку війни».