Окрім ув’язнення, Вищий антикорупційний суд засудив колишнього народного депутата до штрафу та конфіскації майна, повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура 5 квітня.
Пресслужба не називає імені засудженого, але обставини вказують на Олександра Онищенка. Його визнали винним за кількома статтями, в тому числі про підроблення документів, створення злочинної організації, відмиванні коштів і привласнення майна.
«За вироком суду екснардепу призначено покарання у виді 15 років позбавлення волі зі штрафом у розмірі 15,3 тисяч гривень та з конфіскацією усього належного на праві власності майна», – йдеться в повідомленні.
Він також позбавлений права обиратися до органів влади й обіймати посади державної служби та займатися підприємницькою діяльністю на три роки.
Фінансову директорку Онищенка суд також визнав винною за кількома статтями та засудив до 12 років ув’язнення з позбавленням права обіймати керівні посади на три роки та конфіскацією майна.
«Також суд частково задовольнив позов ПАТ «Укргазвидобування» та ухвалив стягнути солідарно з колишнього нардепа та його фінансового директора 536 мільйонів гривень», – додає САП,
За рішенням суду, в колишнього парламентаря та його фінансової директорки також конфіскували:
- три земельні ділянки загальною площею у 60 000 квадратних метрів у місті Українка, Київська область
- земельну ділянку у селищі міського типу Козин в Обухівському районі Київської області та недобудований об’єкт на ній
- автомобіль MERCEDES-BENZ S 500L 4MATIC
- корпоративні права у статутному капіталі компанії «ХАС» на суму 1,056 мільйона гривень
- корпоративні права у статутному капіталі компанії «ТОП ЮКРЕЙН»
- корпоративні права у статутному капіталі ТОВ «Кінно-спортивний комплекс «ОЛІМПІК»
- корпоративні права у статутному капіталі ТОВ «ПРИРОДНІ РЕСУРСИ +»
- кошти на банківських рахунках, відкритих у «Діамант Банку», «Діамантбанку» та «Приватбанку»
- кошти на депозитних субрахунках у латвійському банку Trasta komercbanka
- кошти на рахунку, відкритому у одному з банків Росії
- мисливський карабін калібру 30-06 Springfield моделі Blaser R 93 з пристроєм для зниження звуку пострілів
- ювелірні прикраси
Також у рамках спеціальної конфіксувації суд ухвалив вилучити в засуджених корпоративні права у фірмі «ХАС», кошти на доларовому рахунку в латвійському PrivatBank, права компанії Fastilo Traiding LTD у компаніях «Надра Геоцентр» та «Карпатнадраінвест» і нерухомість на Хрещатику.
Під спецконфіскацію потрапили також кошти, вилучені в ході обшуку в сейфі банку «БТА Банк» у 2016 році – це 600 тисяч доларів. Втім, САП зазначає, що ця частина вироку «не підлягає примусовому виконанню», осільки ці кошти вже були вилучені у власність держави за наказом голови Головного управління розвідки в червні 2023 року за наказом «Про примусове відчуження майна для потреб держави в умовах воєнного стану»).
Читайте також: Кінний спорт і санкції США: як колишній український депутат Онищенко отримав македонське громадянство
САП не уточнює, яке майно належить Онищенку, а яке – іншій засудженій у справі. З відкритих реєстрів відомо, що колишній нардеп має частку у власності компаній «ХАС», «Топ Юкрейн», «Кінно-спортивний комплекс «ОЛІМПІК».
Раніше стало відомо, що Вищий антикорупційний суд заочно засудив Олександра Онищенка до 15 років ув’язнення у справі про завдання збитків компанії «Укргазвидобування».
У липні 2018 року НАБУ повідомляло про завершення досудового розслідування щодо Онищенка. За версією слідства, Олександр Онищенко причетний до розкрадання понад 1,6 мільярда гривень з 2013 по 2016 рік. Збитки підприємству «Укргазвидобування» оцінюються в понад 740 мільйонів гривень. У розшуку в Україні Онищенко перебуває з 2016 року.
У листопаді 2019 року німецькі правоохоронці затримали колишнього народного депутата поблизу міста Ольденбург за запитом Національного антикорупційного бюро України та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Проте Німеччина відмовила Україні в екстрадиції Онищенка.