3.7 C
Kyiv
Середа, 18 Грудня, 2024

Статус безробітного в Україні 2024: оформлення, виплати, допомога
(dnepr.express)

Найпопулярніші

Вторгнення рф в Україну спричинило масштабну гуманітарну кризу, значно вплинувши на український ринок праці. Мільйони людей втратили роботу, а безробіття зросло до рекордних рівнів. Проте український уряд пропонує допомогу тим, хто опинився в цій ситуації. «Дніпро Оперативний» розповість детальніше про статус безробітного, як його оформити та який розмір допомоги можна отримати. 

Що таке статус безробітного?

Статус безробітного — це офіційний статус, який надається особам без офіційного працевлаштування, що не має заробітку, але готова та прагне знайти роботу. 

Отримати статус безробітного можуть такі категорії осіб:

  • Ті, хто мав офіційне працевлаштування, але втратив роботу через війну або працював на тимчасово окупованих територіях.
  • Працездатні особи, які ще не призначені на пенсію, але втратили роботу та готові повернутися до праці.
  • Особи з інвалідністю, які не досягли пенсійного віку, і отримують пенсію по інвалідності або соціальну допомогу.
  • Особи, які працювали, але були звільнені через організаційні зміни на підприємствах, такі як припинення або перепрофілювання діяльності, скорочення працівників і т. д.

Мати освіту або досвід роботи не обов’язковою умовою для отримання статусу безробітного. Однак, якщо особа не має жодного офіційного стажу, вона не зможе отримувати виплати по безробіттю, хоча матиме статус безробітного.

Як оформити статус безробітного в Україні?

Отримати статус безробітного онлайн можна за кілька кроків:

  • Увійдіть або зареєструйтеся на порталі Дія через електронний підпис чи BankID.
  • Оберіть послугу “Отримання статусу безробітного”.
  • Оберіть форму подання заяви: стандартна або спрощена.

Спрощена форма доступна особам, які перебувають на тимчасово окупованих територіях або в зонах бойових дій, яким не вистачає документів для отримання статусу безробітного. Громадяни, які мають всі необхідні документи, можуть скористатися стандартною формою. Для цього потрібно мати скан-копії документів і електронний підпис.

Також безробітні особи можуть звернутися до місцевого центру зайнятості, де вони фактично проживають або перебувають, навіть якщо вони не мають там офіційної реєстрації.

Необхідні документи для отримання статусу безробітного

  • Паспорт або закордонний паспорт;
  • Прописка; 
  • Ідентифікаційний номер облікової картки платника податків; 
  • У разі наявності: трудова книжка/цивільно-правовий договір або документ про припинення останнього виду зайнятості;
  • У разі наявності – документ про отриману освіту; висновок про включення до реєстру безробітних; військово-облікові документи.

Які виплати передбачені для безробітних?

Розмір допомоги по безробіттю визначається відносно тривалості перебування особи у стані безробіття. Перші 50% часу отримування допомоги виплачуються у розмірі 100%, а решта 50% часу — у розмірі 50%.

Розміри допомоги по безробіттю в Україні у 2024 році

Згідно з українським законодавством, кожен громадянин, який втратив роботу, має право на отримання допомоги по безробіттю.

Розмір такої допомоги варіюється: від 1500 гривень (мінімальний розмір допомоги по безробіттю) до 7100 гривень (максимальний розмір).

Терміни виплати допомоги по безробіттю

Тривалість виплати допомоги обмежена 90 календарними днями, за винятком осіб перед пенсійним віком, для яких цей строк становить 360 календарних днів

Корисні ресурси

Нагадаємо, ми писали раніше, як отримати безкоштовну юридичну допомогу в Дніпрі та хто має на неї право.

Дніпро оперативний

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини