Палеонтологічна колекція Волинського обласного еколого-натуралістичного центру поповнилася унікальним експонатом — шматком кам’яновугільної породи з відбитком давньої рослини.
Як свідчить палеонтологічний аналіз, насіннєва папороть, виявлена на кам’яній породі, була широко поширена в Україні понад 300 мільйонів років тому. Ця знахідка стала цікавим об’єктом для досліджень й привернула увагу вчених.
Експонат був переданий в центр чоловіком переселенки з Донецької області Оксани Гулевич, який працює на шахті в місті Добропілля. Він виявив цю унікальну знахідку на глибині 600 метрів під землею.
«Оксана Гулевич із дитиною переїхала звідти, а чоловік ще досі працює на шахті поблизу Краматорська. Він знаходить в шахті такі речі. Ми чисто випадково з нею зустрілися. Вона сказала, що дуже рада, що цим ще хтось цікавиться, крім її чоловіка», — сказав Валерій Потапчук.
Вчені досліджують цей експонат з великим зацікавленням, адже він є важливим свідченням історії та еволюції рослин на території України. Цей шматок вугілля з відбитком рослини став цінним доповненням до палеонтологічної колекції та дасть нові можливості для наукових досліджень.
«У Луцьку є лише відбиток рослини на сланці, і це в краєзнавчому музеї, а такого експоната, як у нас, немає. Якщо чоловіку Оксани вдасться ще переслати зразки, то ми з музеєм поділимося», — додав Потапчук.
Заступник директора з навчально-виховної роботи центр наголосив на значенні цього експонату та подякував Оксані Гулевич за її внесок у поповненні колекції.