Всього 2 години таких прогулянок на тиждень покращить ваше самопочуття
В наші часи від постійного стресу страждає ледь не кожен. Тому дуже важливо не тільки відпочивати, а й відновлювати в собі сили. Сьогодні ми розповідаємо про сінрін-йоку, японську практику медитативних прогулянок, які допоможуть вам відновити сили та внутрішню гармонію.
Читайте також: Мінветеранів розробило новий онлайн-ресурс для психологічної допомоги – як ним скористатись
Сінрін-йоку – це японська практика медитативних прогулянок лісом. Дослівно сінрін-йоку можна перекласти як “лісове купання”.
На відміну від звичайної вилазки на природу, сінрін-йоку передбачає усвідомленість і включення всіх органів чуття під час прогулянки. Таке єднання з навколишнім середовищем має допомогти відновити сили та набути внутрішньої гармонії. Сьогодні розповідаємо що це таке та як цьому навчитись.
Як саме синрін-йоку впливає на здоров’я?
У короткостроковій перспективі лісові ванни знижують рівень кортизолу та адреналіну, частоту пульсу та артеріальний тиск, а також підвищують активність парасимпатичної нервової системи. Все це сприяє зменшенню тривоги та стресу та полегшує стан при серцево-судинних захворюваннях та депресіях.
Під час прогулянки ми вдихаємо фітонциди – біологічно активні речовини, які виділяють рослини. Після триденної поїздки до лісу в крові досліджуваних на 50% збільшилася кількість природних кілерів – клітин, які захищають організм від інфекційних та онкологічних захворювань.
Наостанок, навіть нетривале спостереження за рослинами покращує увагу та концентрацію, а також якість сну. У дослідженні 2005 року випробувані зі скаргами на сон зазначили, що після двогодинних прогулянок лісом стали спати довше і міцніше.
Як практикувати сінрін-йоку
Для цього не потрібні спеціальні навички або спеціальна підготовка. Але щоб відвідування лісу принесло максимальну користь, радимо дотримуватися простих правил.
Знайдіть відповідне місце
Вирушати в непрохідну хащу далеко від цивілізації не потрібно. Вивчіть найближчі до вас зелені зони, підійде навіть парк у межах міста. Головне, щоб місце було тихим і з чистим повітрям, подалі від доріг та скупчень людей. Переконайтеся, що на території є стежки, що легко проходять. Навряд чи вам вдасться розслабитися, прокладаючи собі шлях через густі зарості.
Виберіть зручний час
Вважається, що для покращення самопочуття достатньо проводити на природі 120 хвилин на тиждень. Їх можна розбити як завгодно та вписати в будь-який графік. Наприклад, гуляти по 20 хвилин щодня або виїжджати в ліс на пару годин у вихідні.
Не забувайте про безпеку
Ліс може бути не лише місцем сили, а й розсадником кліщів. Так що надягайте на прогулянку закритий одяг та користуйтеся репелентами. Не нехтуйте й іншими правилами безпеки: не заходьте глибоко в ліс, особливо поодинці; не затримуйтесь до темряви; заздалегідь перевірте, чи заряджено телефон; якщо плануєте гуляти довго, подбайте про воду та їжу.
Відкладіть гаджети
Перед прогулянкою поставте телефон на беззвучний режим і намагайтеся не виймати його навіть для фото. Від прослуховування музики у навушниках теж краще відмовитись. Все це сильно відволікатиме від процесу і не дасть повністю відчути атмосферу лісу.
Не поспішайте
Сінрін-йоку – це не фізична вправа, а швидше медитація. Відстань, яку ви подолаєте, не має жодного значення. Тож не поспішайте і ходіть повільно, прислухаючись до свого тіла. Хоча під час сінрін-йоку навіть необов’язково постійно рухатися, можна просто стояти або сидіти на одному місці.
Зосередьтеся на відчуттях
Під час прогулянки залучені всі органи почуттів. Для початку огляньтеся навколо, помічаючи дрібні деталі. Вдивіться у візерунок кори, спостерігайте, як світло пробивається крізь крони. Повільно і глибоко вдихніть носом, насолоджуйтеся ароматом дерев та квітів. Уважно прислухайтеся до оточуючих звуків лісу. Намагайтеся відпустити всі думки і зосередитися на своїх почуттях.
Раніше ми також розповідали декілька порад як розвити в собі повсякденну витривалість.