Бувають ситуації, коли перед фарбуванням стін або інших частин будинку лінуєшся переодягнутися або випадково торкаєшся пофарбованої поверхні.
Через це можна побачити плями на одязі від фарби. Чим вивести фарбу з одягу і як її відіпрати, аби не зіпсувати річ – читайте в матеріалі.
Найчастіше вже засохла фарба з одягу не прибирається. Адже лакофарбувальні матеріали для того й придумали, щоб вони залишалися на поверхні попри все. Тож прання фарби вимагає нетрадиційних рішень і швидкого втручання.
Зараз дивляться
Коли можна вимити фарбу з одягу
Позбутися забруднення можна в кількох ситуаціях:
- коли пляма є свіжою;
- маленька у розмірах;
- і якщо забруднився одяг з джинсу або плащівки (дуже щільного матеріалу).
Найважче впоратися з виведенням плями з алкідної емалі. Тобто, емалі ПФ-115, якою часто фарбують лавки у парках. Із цим часто не можуть впоратися навіть сильні розчинники.
Чим вивести фарбу з одягу: засоби
- Алкідні розчинники. З їхньою допомогою можна позбутися складних плям. Однак ці речовини дуже агресивні й часто псують тканину, роз’їдаючи нитки і псуючи одяг.
- Олія. Звичайна рослинна олія часом доволі ефективна. Однак іноді не вдається вивести масну пляму від самого масла.
- Мило для прання, засоби для виведення плям. Помічники в пранні фарб на водній основі, однак вони діють лише тоді, коли пляма не засохла.
Як вивести фарбу з одягу швидко і дієво
- Перш за все вам потрібно вивести пляму до того, як вона засохне. Якщо ви тільки капнули фарбою, одразу зніміть одяг і змийте бруд під проточною водою. Також річ на деякий час після таких маніпуляцій можна замочити, щоб якісніше вивести фарбу з тканини.
- Тріть тканину правильно. Обов’язково відтирайте її від країв до центру. В іншому ж випадку забруднення перейде далі, ускладнивши ситуацію.
- Перед пранням оцініть ризики. Розчинники можуть остаточно зіпсувати річ. Потрібно пам’ятати, що невелика пляма маскується модними нашивками або машинною вишивкою в ательє.
Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.