Проєкт Deep State у зведенні фронту за 9 квітня констатував захоплення військами РФ села Первомайське на Авдіївському напрямку. Перші спроби зайти до цього населеного пункту російські підрозділи зробила ще наприкінці березня.
На Бахмутському відрізку фронту противник продовжує штурмові дії в районі Богданівки, Іванівському та на підступах до Часового Яру.
Серед причин успіху військ РФ аналітики називають ще активніше, ніж раніше, застосування авіації.
«Зростає число авіаційних ударів, більшовицька артилерія та дрони панують в небі, що збільшує наші втрати в обороні та дає їм перевагу під час штурмів позицій Сил оборони», – зазначає DeepState.
Під Часовим Яром, як і на Авдіївському напрямку, фахівці вказують на проблеми у ЗСУ із підтримкою РЕБу. Ситуацію на фронті називають «складною, а подекуди близькою до критичної».
У Силах оборони повідомлення щодо просування військ РФ не коментували з 26 лютого – тоді на той момент спікер ОСУВ «Таврія» Дмитро Лиховій підтвердив відхід українських підрозділів від селища Ласточкине, щоб «організувати оборону по лінії населених пунктів Орлівка – Тоненьке – Бердичі і не допустити подальшого просування супротивника далі в західному напрямку».
У зведенні зведенні Генштабу на ранок 10 квітня повідомляється, що за минулу добу українські військові відбили атаки російських сил на 7 напрямках, зокрема 29 – на Бахмутському в районах населених пунктів Білогорівка Луганської області, Верхньокам’янське, Виїмка, Роздолівка, Часів Яр, Новий, Кліщіївка, Андріївка Донецької області і 28 – на Новопавлівському, де «Сили оборони продовжують стримувати ворога в районах населених пунктів Красногорівка, Георгіївка, Новомихайлівка, Водяне та Урожайне».
Читайте також: Що буде з війною без допомоги США?
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський 6 квітня у своєму телеграм-каналі повідомив, що «особливо складною» залишається ситуація на схід від Часового Яру і Кліщіївки на Бахмутському напрямку, в районі Бердичів, Орлівки, Водяного і Первомайського на Авдіївському напрямку, а також на Новопавлівському – у районі Новомихайлівки.
Схід
- Армія Росії розпочне новий наступ на Донбасі наприкінці весни – на початку літа цього року, заявив в інтерв’ю німецькому телеканалу ARD, опублікованому 7 квітня, голова ГУР Міноборони України Кирило Буданов. За його прогнозом, російські сили намагатимуться рухатись у напрямку Покровська.
- Видання Politico 3 квітня опублікувало матеріал, у якому йдеться про критичне становище ЗСУ в разі літнього наступу російської армії. Джерела серед українських високопосадовців анонімно розповіли журналістам, що «існує великий ризик руйнування лінії фронту там, де російські генерали вирішать зосередити свій наступ». Серед причин такої ситуації співрозмовники назвали нестачу безпілотників, гаубиць і сотень тисяч снарядів і ракет.
- У українських військових закінчуються боєприпаси на Донбасі – такими оцінками поділився радник Білого дому з питань комунікацій у сфері нацбезпеки Джон Кірбі в інтерв’ю каналу АВС News 17 березня.
- Американський Інститут вивчення війни (ISW) заявив 15 березня, що війська РФ продовжать тиснути на Донбасі, щоб дестабілізувати українські оборонні лінії – аби розпочати вже новий наступ влітку 2024 року. За прогнозами аналітиків, успіхи Кремля у ньому залежатимуть від військової допомоги Заходу Україні.
- Ситуація в зоні відповідальності оперативно-стратегічного угруповання військ (ОСУВ) «Таврія» залишається «складною, проте контрольованою», а на Авдіївському напрямку «стабілізується». Про це вдень 3 березня написав у телеграмі командувач угруповання Олександр Тарнавський.
- Територія на захід від Авдіївки залишається у центрі зусиль російського наступу на сході України, заявила 29 лютого розвідка Великої Британії. За її даними, армія РФ відтоді просунулась на 6 км від центру міста і «майже напевно» отримала контроль над Ласточкиним, Степовим і Сєверним.
- Сили оборони України відійшли від селища Ласточкине, щоб «організувати оборону по лінії населених пунктів Орлівка – Тоненьке – Бердичі і не допустити подальшого просування супротивника далі в західному напрямку». Про це повідомив спікер ОСУВ «Таврія» Дмитро Лиховій вдень 26 лютого в ефірі телемарафону.
- Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський 17 лютого заявив про виведення українських підрозділів з Авдіївки. Через два дні, 19 лютого, командувач Оперативно-стратегічного угруповання військ «Таврія» генерал Олександр Тарнавський повідомив, що на Авдіївському напрямку українські військові закріпилися на «нових рубежах оборони».
- 18 грудня минулого року командувач оперативно-стратегічного угрупування військ «Таврія» Олександр Тарнавський повідомив, що Збройні сили України зіткнулися з нестачею артилерійських снарядів і «згорнули деякі військові операції через брак іноземної допомоги».