-0.7 C
Kyiv
Четвер, 19 Грудня, 2024

Чим корисна редиска: користь та шкода для організму
(health.fakty.com.ua)

Найпопулярніші

Одним із перших овочів, що з’являються навесні, є  редис, яскраво малинові корінці якого збуджують апетит і піднімають настрій. Запах салату з редискою не можна порівняти ні з чим. Це запах весни.

Про те, чому потрібно обов’язково їсти редиску у весняний період, Фактам ICTV розповіла лікар-терапевт Марина Єріна.

– Багато людей відчувають навесні втому, слабкість, ходять мляві як сонні мухи, а все від нестачі вітамінів і мікроелементів, які було витрачено взимку, – каже лікар. – Ми відчували великий стрес через коронавірус, локдаун, безгрошів’я та безробіття, внаслідок чого наш організм виснажився, розтратив усе, що накопичив за літо й осінь.

Настав час підзарядити батарейки. Природа мудра, саме зараз і з’являється редис. Загляньмо ж усередину цього овочу і подивімося, чому він такий важливий для організму.

Зараз дивляться

Редиска користь і шкода

Редиска – корисний овоч, особливо для тих, хто має проблеми з вагою. Вона часто включається до різних дієт, особливо в салатах. А ще вона корисна для серцево-судинної системи, сприяє виділенню шлункового соку та поліпшує травлення.

У східній медицині редиску цінують за її омолоджувальні властивості, завдяки впливу аскорбінової кислоти на мембрани клітин. Вона допомагає виводити з організму шкідливий холестерин, що сприяє витонченню клітин і їх поступовому відмиранню. Редиску багата на клітковину, схожу за кількістю з помідорами, часником, білокачанною капустою і буряками.

Кому не можна їсти редиску?

На жаль, не всі можуть споживати редиску безпечно. Редиску не можна їсти  при захворюваннях шлунку, таких як гастрит або виразка, рекомендується обмежити її вживання до одного разу на тиждень, оскільки цей продукт може спричинити загострення.

Ціаногенні глікозиди, які містяться в коренеплодах, можуть негативно впливати на щитоподібну залозу та призвести до утворення зобу. Тому, для забезпечення безпеки при порушеннях ендокринної системи, рекомендується перед вживанням редиску відварювати.

Чим корисна редиска для жінок та чоловіків

Так от, магній, який міститься в редисці, найкраще впорається з утомою. Він додає сил і енергії, передає нервові імпульси серцю, завдяки чому воно ритмічно скорочується. Магній бере участь у процесі скорочення та розслаблення м’язів. Саме він допомагає позбутися судом.

При дефіциті магнію погіршується пам’ять, сповільнюється мислення, розсіюється увага. Помітили ці явища у себе? Їжте редиску.

Є теорія, що для лікування будь-якого органу потрібно вживати схожий на нього продукт: волоський горіх для мозку, боби для нирок тощо. Якщо вірити в це, то для серця редис – якраз воно. За формою нагадує серце, і колір відповідний.

Так от, редис – джерело калію, який є незамінним для серцево-судинної системи. Він забезпечує нормальний серцевий ритм, правильне скорочення міокарда і підтримує водно-сольовий обмін. Редиска містить 10% добової норми калію.

Редис незамінний у харчуванні людей з діабетом. Марганець у його складі посилює дію інсуліну й підтримує нормальний рівень холестерину в крові. Цей мікроелемент допомагає засвоювати організму жири та мідь. Адже брак міді призводить до остеопорозу, порушень росту і знижує опір інфекціям.

Ну і, звісно, вітамін С (аскорбінова кислота). Його кількість у редисці зашкалює. Він зміцнює стінки судин, впливає на синтез гормонів, бере участь у кровотворенні, нормалізує проникність капілярів. Аскорбінка допомагає протистояти стресам, уповільнює старіння. Завдяки вітаміну С на стінках судин не відкладаються холестеринові бляшки, тому що він зупиняє запалення.

Також у редисці є й інші корисні речовини. Однак занадто захоплюватися цим овочем не варто: можна заробити подразнення слизової шлунка. Все добре в міру.

Є чимало речей, завдяки яким можна посилити імунітет. Серед них овочі, фрукти й багато інших продуктів харчування.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

ФАКТИ

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини