2.1 C
Kyiv
Середа, 18 Грудня, 2024

Як правильно садити троянди весною: правила та поради
(life.fakty.com.ua)

Найпопулярніші

Королівські та тендітні троянди є мрією майже кожного господаря, адже вони – справжня прикраса саду. Коли можна садити ці прекрасні квіти навесні, чи потрібно проводити обробку або підживлення саджанців перед маніпуляцією – про це у матеріалі Фактів ICTV розповів наш постійний експерт із захисту рослин Олексій Колесник.

Крім того, він поділиться покроковою інструкцією з посадки троянд навесні, щоб усе вдалося, а процедура була проведена максимально ефективно для отримання бажаного результату.

Коли та де можна саджати троянди навесні: час, погода, освітлення

Ідеальним часом посадки троянд вважається перший і другий місяць весни, коли температура досягла 10-12 градусів, а ґрунт вже встиг прогрітися.

Зараз дивляться

– Найкращий час для посадки троянд, коли ґрунт прогріється до +10°C і мине ризик сильних заморозків. Зазвичай, це кінець квітня – травень, – говорить Олексій Колесник.

Висаджують троянди й восени, але за проведення маніпуляції навесні ви отримаєте велику перевагу – троянди зацвітуть уже цього року, а не наступного.

Небажано садити троянди на місцях, де квіти вже росли раніше. У разі, коли іншого місця немає, спробуйте замінити шар ґрунту приблизно на півтора метра в глибину. Не рекомендується висаджувати троянди у болотисті ґрунти з підвищеним вмістом солей, а також у кислий ґрунт чи піщаник.

Їм також не підходять низькі місця, оскільки рослини дуже чутливі до надлишку вологи. Особливо небезпечний для троянд високий рівень ґрунтових вод, коріння щеплених троянд проникають глибоко в землю, до 1 м, а іноді й глибше.

Найкращим для троянди є глинистий або родючий малокислий ґрунт із рівнем рН 5,5-6,5

– Троянди, як і більшість рослин, люблять пухкий, дренований ґрунт. Відповідно, перед посадкою обрану ділянку необхідно розпушити або навіть купити спеціальний субстрат для троянд, – каже наш постійний експерт із захисту рослин Олексій Колесник.

Крім того, на обов’язковій основі варто врахувати й кількість сонця на обраній для рослин ділянці, оскільки від цього залежатиме розвиток, утворення бутонів і тривалість цвітіння троянд.

Фото: Pixаbay

Більшість видів роз потребують яскравих прямих сонячних променів, у затінених же місцях формуються кволі й тонкі пагони, слабшає розростання коренів, утворюються сліпі (неквітучі) пагони.

Однак, як зауважує наш експерт, є й тіньовитривалі троянди.

– Більшість видів троянд потребують яскравого освітлення з прямими сонячними променями, але за потребою в освітленні їх можна поділити на певні групи, – розповідає наш постійний експерт із захисту рослин Олексій Колесник.

Таким чином, їх можна поділити на такі групи:

  • світлолюбні, до яких належать чайно-гібридні, ґрунтопокривні, флорибунди троянди;
  • тіньовитривалі англійські троянди;
  • невибагливі до освітлення: паркові та кущові троянди (шраби).

Однак навіть світлолюбні троянди не повинні бути під постійним пекучим сонцем протягом дня. Тож найкращий варіант – висадити їх там, де вони у полуденну спеку будуть злегка затінені. В іншому разі ви ризикуєте тим, що троянди швидко відцвітуть, їхнє забарвлення зблідне, а пелюстки у темних квітів підгорять.

Крім того, троянди не люблять як застою повітря, так і протягів.

Обирати місце для посадки троянд варто й з естетичного боку. Найкращим варіантом стане сад або алея перед будинком. Головне – не розміщувати квіти близько до паркану або стін будівлі.

Що знадобиться для посадки троянд у дворі та чи варто підживлювати, обробляти саджанці

Контейнерні саджанці особливої підготовки не потребують. Досить буде їх обережно перевалити у підготовлену яму і полити після посадки.

Для профілактики захворювань варто обробити саджанці фунгіцидами (і коріння, і надземну частину). А ось підживлювати троянди не рекомендується.

– У перший місяць після посадки я не раджу проводити підживлення, бо це може негативно вплинути на кореневу систему, – говорить наш постійний експерт з рослин.

Для посадки троянд потрібно взяти базовий набір інструментів: лопату, граблі, секатор та лійку для поливу.

Як правильно саджати троянди: покрокова інструкція

Для того, щоб троянди прижилися та порадували своїм цвітінням, варто дотримуватися такої схеми.

  • Крок 1. Оберіть місце.

Оберіть добре освітлене, захищене від сильного вітру місце.

  • Крок 2. Підготуйте ґрунт.

Розпушіть ґрунт перед висадкою троянд і видаліть бур’яни. До посадки у нього можна внести компост чи перегній.

  • Крок 3. Зробіть ямку та розташуйте в ній саджанець.

Викопайте ямку під розмір кореневої системи та розмістіть рослину у ній.

  • Крок 4. Засипте ямку з саджанцем землею.

Засипте ями ґрунтом та утрамбуйте його.

  • Крок 5. Полийте і замульчуйте ґрунт.

Навколо саджанця варто зволожити ґрунт, а також замульчувати його.

Чого не можна робити під час посадки троянд: найпоширеніші помилки

Головні помилки садівників полягають у неправильному підборі місця висадки троянд.

– Не садіть троянди у тіні або на місцях, де застоюється вода, уникайте низин і ділянок із сильними вітрами, – застерігає  експерт.

Крім того, не варто вносити добрива, як тільки посадили троянди, особливо це стосується фосфорних засобів, оскільки вони можуть спричинити опіки травмованої кореневої системи.

Догляд за трояндами після посадки

Після посадки дуже важливо не допускати пересихання ґрунту. У перші тижні поливайте троянди одразу після підсихання верхнього шару землі.

Через 2-3 тижні після проведення маніпуляції можна починати підживлення.

Регулярно розпушуйте ґрунт навколо, щоб забезпечити доступ повітря до коренів.

Ну й, звісно, не забувайте видаляти бур’яни, щоб вони не забирали поживні речовини з ґрунту.

Також варто регулярно оглядати троянди на наявність шкідників і хвороб та за необхідності проводити обробку відповідними препаратами.

До речі, раніше Факти ICTV писали, як правильно обрізати троянди та коли це варто робити.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

ФАКТИ

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини