Окупаційні війська намагалися атакувати Дніпро, Очеретине Донецької області, Нікополь та інші українські міста, внаслідок чого є постраждалі люди.
У Великій Британії завершили перший етап навчання українські пілоти, які освоюють управління американським винищувачем четвертого покоління F-16.
Російська Федерація має наміри провести нові провокації на окупованій Запорізькій АЕС під фальшивим прапором.
Зараз дивляться
Іран напав на Ізраїль, випустивши близько 300 безпілотників і ракет. У Польщі закликали США розблокувати допомогу Україні та Ізраїлю, щоб посилити системи протиракетної оборони.
Військове командування Росії поставило завдання окупантам захопити Часів Яр у Бахмутському районі до 9 травня.
Що відбулося в Україні та світі за добу 14 квітня 2024 року – читайте далі у матеріалі на сайті Факти ICTV.
Авіаудар по Очеретиному
У Донецькій області внаслідок авіаудару по Очеретиному Покровського району є загибла людина та ще двоє постраждалих.
За даними Офісу генерального прокурора, 67-річна жінка померла на місці, а двох чоловіків з пораненнями різного ступеня тяжкості доставили до лікарні.
Після авіаудару з російської авіації в Очеретиному пошкоджено п’ятиповерхові будинки. В одному з них спалахнула масштабна пожежа, вибито шибки, вікна, двері, пошкоджено балкони.
Збиття ракети в Дніпропетровській області
Після вибухів у Дніпрі та Любимівській громаді, де впали уламки збитої силами ППО ворожої ракети, постраждали 12 людей.
Зокрема, 15-річний юнак дістав осколкові поранення і контузію.
За попередньою інформацією, в обласному центрі пошкоджено 33 приватні будинки, 10 автомобілів і навантажувач.
Водночас у Любимівській громаді після падіння уламків ракети пошкоджено транспортний засіб.
Атака дроном по Нікополю
Після атаки дроном у Нікополі постраждали троє людей, яких госпіталізували в стані середньої тяжкості.
В одного з чоловіків діагностували відкритий перелом ноги, а в усіх – зафіксовано множинні осколкові поранення.
У Нікополі розпочалася пожежа внаслідок атаки безпілотника, відомо про пошкодження двох автомобілів.
Напад Ірану на Ізраїль
У ніч на 14 квітня Іран почав напад на Ізраїль, випустивши близько 300 ракет і безпілотників. Деякі з них, як стверджують в ЦАХАЛі, запустили з території Іраку та Ємену.
За інформацією Армії оборони Ізраїлю, до 99% безпілотників або ракет збили разом з союзниками до того, як вони увійшли в повітряний простір Ізраїлю.
В інтерв’ю CNN неназваний ізраїльський чиновник заявив, що Ірану варто очікувати відповіді, проте ще не визначено, якими будуть її масштаби.
У Польщі заявили, що напад Ірану на Ізраїль свідчить, що необхідно посилити системи ППО Ізраїлю та України.
За словами очільника МЗС Польщі Радослава Сікорського, США повинні розблокувати пакет військової допомоги для України та Ізраїлю.
Плани окупантів захопити Часів Яр
Російські окупанти отримали наказ від військового командування захопити Часів Яр Бахмутського району до 9 травня, заявив головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.
Армія РФ зосередила зусилля, щоб прорвати оборони українських захисників на захід від Бахмута, виході до каналу Сіверський Донець – Донбас і захопленні Часового Яру.
На думку головнокомандувача ЗСУ, російські військам планують просуватися до Краматорської агломерації.
Навчання українських пілотів на F-16
У Великій Британії завершено перший етап навчання українських льотчиків, які освоюють управління американським винищувачем четвертого покоління F-16.
За інформацією Міністерства оборони Великої Британії, новий етап навчання українських пілотів відбудеться на полігонах на території Франції.
Провокації на Запорізькій АЕС
Росія планує нові провокації на території окупованої Запорізької АЕС під фальшивим прапором, попередили в Генеральному штабі ЗСУ.
За останніми даними розвідки, окупанти готуються до проведення провокації на ЗАЕС, проте не уточнюється, в чому саме вона полягатиме.
У Генштабі зазначають, що Росія є єдиним терористом у світі, який тримає у заручниках атомну станцію, використовуючи для шантажу України та усього світу.
Там стверджують, що ніхто, крім російських окупантів, не ставив світ так близько до межі свідомої радіаційної катастрофи.
Суперечка Маляр і Совсун
Колишня заступниця міністра оборони Ганна Маляр заявила, що військовим потрібно було читати Конституцію України, в якій зазначено, що демобілізація під час воєнного стану не передбачена.
Так вона відповіла народній депутатці Інні Совсун, чоловік якої зараз служить в армії, коментуючи виключення з ухваленого Верховною Радою законопроєкту, де відсутній пункт про демобілізацію військових ЗСУ.
– Військові мали самі прочитати в Конституції та знати, що воювати треба до кінця: демобілізація неможлива, – стверджує вона.
Інна Совсун у відповідь зі сльозами на очах заявила, що її чоловік пішов захищати Україну на початку повномасштабного вторгнення Росії. За цей час вын заледве бачив своїх дітей, пояснила вона.
За словами Совсун, ротація не врятує військовослужбовців, які від 24 лютого 2022 року все ще перебувають на фронті.
Водночас Ганна Маляр заявила, що росіяни щомісяця оформлюють на контракт на службу близько 30 тис. осіб та проводять приховану мобілізацію, а на осінь взагалі мають наміри сформувати дуже потужні сили.
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.