2.1 C
Kyiv
Середа, 18 Грудня, 2024

Коли пересаджувати нарциси та чи можна це робити весною
(life.fakty.com.ua)

Найпопулярніші

Красиві, сонячні білі або жовті нарциси є окрасою двору. Але щоб ці рослини тішили око та дарували натхнення, варто знати про особливості догляду за ними. Чи можна пересаджувати нарциси весною, про всі за і проти, а також про техніку проведення процедури – Фактам ICTV розповів наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

Нарциси: що це за квіти та їхні особливості

Нарциси – це цибулинні рослини, які належать до родини Амарилісових. Їхнє цвітіння починається з першими теплими сонячними променями, наприкінці травня. Та оскільки цього року тепло в Україну прийшло раніше, то бабусі з власних дворів вже повиносили на продаж цих сонячних зайчиків.

Ці квіти дійсно дарують позитивний іграйливий настрій завдяки своєму вигляду. Вони бувають декількох кольорів – теплого жовтого та білого з сонячною серединкою. А також на стеблі можна зустріти поодиноку рожеву та оранжеву красуню. Крім того, ці промінчики є й зібрані у суцвіття до 5 штук.

Зараз дивляться

Батьківщиною чарівних нарцисів є країни Східної та Центральної Європи. Там вони скрізь прикрашають клумби, а у магазинах продають найоригінальніші весняні букети і квіткові композиції.

Коли пересаджувати нарциси: найкращий час

Багато господарів з приходом тепла запитують: Чи можна пересаджувати нарциси навесні? Так, але потрібно обрати найкращий час, щоби мінімізувати вплив стресу на квітку.

Найсприятливіший період, коли варто вдаватися до маніпуляції з пересадки нарцисів, – кінець вегетації рослини, простіше кажучи, етап після цвітіння.

Він зазвичай припадає на період із травня до червня. Основний орієнтир, який вказує, що пересаджування нарцисів можна розпочинати – у рослини пожовкло листя або й стало коричневим.

– Нарциси можна сміливо пересаджувати весною після завершення цвітіння. Проводьте процедуру після закінчення цвітіння, приблизно у травні-червні, – розповідає Олексій Колесник.

Як зауважує наш постійний експерт, навесні рослини активно ростуть та відновлюються, а це у свою чергу допомагає згладити стрес від пересадки.

– Водночас весняні непередбачувані погодні умови можуть негативно вплинути на приживання нарцисів, – додає він.

Крім того, навесні також можна розмножувати нарциси.

Навіщо пересаджувати нарциси

Досвідчені квітникарі радять проводити пересадку нарцисів приблизно раз на п’ять років. Своєчасна процедура дає змогу запобігти погіршенню якості цвітіння – зменшенню розміру та кількості квіток.

– Пересадка проводиться для розрідження цибулин нарцисів та зменшення їхньої конкуренції одна з одною за поживні речовини. Це дозволяє виростити здоровіші рослини з пишними суцвіттями, – розповідає наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник

Коли відбувається сильне розростання нарцисів – це є прямим свідченням, що настав час вдатися до пересаджування.

Важливо зазначити, що не рекомендується пересаджувати ці грайливі квіти раніше, ніж через три роки після посадки, оскільки це не принесе користі, а лише знизить опір рослин захворюванням. Особливо така порада актуальна для північних регіонів України із холодними зимами.

Фото: Pexels

Крім того, якщо нарциси регулярно не пересаджувати і не відокремлювати, то вони поступово вилуговують ґрунт, в якому ростуть.

Довідка. Вилуговування ґрунту – це вимивання з нього легкорозчинних речовин. Зокрема збільшується пористість землі, а це може призвести до осідання фундаменту і деформації будівлі.

Що стосується нарцисів, які ростуть у горщиках, то їх потрібно пересаджувати щороку. Причина полягає у тому, що виводкові цибулини осушують ґрунт, у якому посаджені.

Як правильно пересаджувати нарциси: покрокова інструкція

Навіть квітникарям-початківцям неважко буде пересадити нарциси. Тут лише потрібно дотримуватися перевіреної схеми.

  • Крок 1. Виберіть місце для нарцисів та перекопайте.

Виберіть добре освітлене місце з пухким ґрунтом. Перекопайте ділянку, додаючи добрива у вигляді компосту або перегною, зазначає наш експерт.

Також перед тим, як пересаджувати нарциси, рекомендовано кілька днів їх не поливати.

  • Крок 2. Викопайте нарциси та проведіть ревізію.

Після того, як ви викопаєте цибулини, їх потрібно перебрати та видалити деформовані частини.

– Акуратно викопайте цибулини зі старого місця, очистіть та видаліть пошкоджені або хворі, – розповідає Олексій Колесник.

Крім того, варто відокремити діток і розсортувати цибулини за розміром.

  • Крок 3. Просушіть цибулини.

Просто дайте цибулинам перед посадкою полежати у місці, що добре провітрюється. Вистачить 40-60 хвилин. Після цього їх можна занурювати у ґрунт.

  • Крок 4. Робимо ямки та дотримуємо відстані.

Наступним кроком є викопування лунок для пересадки нарцисів. Як правило, оптимальна глибина ямок залежить від структури ґрунту – що важча земля, то менша глибина лунки.

Зазвичай роблять ямки завглибшки 10-15 сантиметрів.

Відстань між лунками залежить від типу посадки (наприклад, клумба, бордюр, альпійська гірка).

– Садіть цибулини нарцисів на глибину до 15 сантиметрів і 15 сантиметрів між рослинами, – каже Олексій Колесник.

Якщо метою є отримання великої кількісті діток, то відстань між лунками під час пересадки має бути не меншою за 15 сантиметрів.

Коли ви посадити нарциси один від одного на відстані 10 сантиметрів, то розвиватимуться великі цибулини.

  • Крок 5. Присаджуємо цибулини.

Далі помістіть у лунки цибулини та засипте їх ґрунтом.

Якщо ґрунт сухий – полийте ділянку.

– Ретельно полийте їх після завершення посадки, – говорить наш експерт.

Догляд за нарцисами після пересаджування

Після пересадки регулярно поливайте ваші нарциси, не допускаючи пересихання ґрунту. На випадок заморозків можете укрити молоді рослини.

До речі, побути серед сонячних квітів нарцисів та надихнутися їх чарівним ароматом можна на Закарпатті в урочищі Кіреші біля міста Хуст вже у травні. А поки ви плануєте подорож, пропонуємо подивитися підбірку актуальних кольорів та форм манікюру у 2024 році.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

ФАКТИ

Цікаве

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Останні новини